Odkryto kolejną, ważną dla ludzkiego zdrowia, właściwość światła słonecznego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Okazało się, że światło słoneczne umożliwia ludzkiemu organizmowi nie tylko produkcję witaminy D, ale ma także inne właściwości ważne dla naszego zdrowia. Przekazuje energię do limfocytów T, które odgrywają główną rolę w funkcjonowaniu naszego układu odpornościowego.

 

W Centrum Medycznym Uniwersytetu w Georgetown udowodniono, że kontakt ciała ze światłem słonecznym wpływa na limfocyty T, które zaczynają pracować znacznie szybciej.

Okazało się, że te komórki w ludzkim organizmie reagują na działanie światła. Mechanizm stojący za zjawiskiem jest w rzeczywistości syntezą nadtlenku wodoru. Substancja aktywuje sygnał dla limfocytów T, który przyspiesza ich pracę.

W wyniku tego, wystawiona na światło słoneczne skóra jest chroniona przed licznymi drobnoustrojami chorobotwórczymi. Zaznaczono, że badania dają także nowe potwierdzenie działania korzystnego dla zdrowia lamp kwarcowych o niebieskim świetle.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Jaśkiewicz Edward

Od dzieciństwa bardzo lubię

Od dzieciństwa bardzo lubię się opalać w słoneczną pogodę i bardzo wtedy dobrze się czuję. Gorzej się czuję na zdrowiu w jesieni i zimą. Zawsze z utęsknieniem wyczekuję słońca gdyż jest ono moim życiem w lipcu br. kończę 88 lat życia. I wcale się nie dziwię, że nazywano Słońce bogiem życia, bo ja również nazywam go moim bogiem życia stwierdziwszy działania jego życiodajnych promieni na mym ciele.

0
0

Skomentuj