Odkryto ludność o najzdrowszych sercach na świecie

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli społeczność, która ma najzdrowsze serca na całym świecie. Zgodnie z przewidywaniami, jest to efekt zarówno diety, jak i aktywności fizycznej ludzi Tsimane. Warto jednak dodać, że dieta tego narodu jest także bogata w węglowodany.

 

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie The Lancet opisuje ludzi mieszkających w boliwijskich lasach deszczowych. Naukowcy zmierzyli poziom wapnia w ich tętnicach wieńcowych, a także szukali oznak zatkania naczyń krwionośnych. Wyniki badań były zaskakujące, 85 % przedstawicieli populacji Tsimane, nawet w podeszłym wieku, posiadało idealne wyniki.

Ludność Tsimane nie pali oraz nie pije alkoholu, osoby przebywają około 16-17 tysięcy kroków dziennie, nawet osoby w wieku ponad 60 lat. Jednocześnie dieta ludności nie jest szczególnie imponująca, większość stanowią kalmary, których ponad 72 % to węglowodany.

 

Spożywanie węglowodanów jest piętnowane przez współczesnych dietetyków, zaleca się ich możliwie jak największe ograniczenie, a mimo to ludzie o najzdrowszych na świecie sercach żywią się głównie nimi. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj