Odkryto niezwykły lek przeciwko negatywnym skutkom burz magnetycznych

Kategorie: 

www.123rf.com

Naukowcy poinformowali, że napar z brzozy chroni organizm przed negatywnymi skutkami burz magnetycznych. Wniosek ten potwierdzają wyniki eksperymentu przeprowadzonego na szczurach laboratoryjnych.

 


W trakcie eksperymentu badano wpływ geomagnetycznych zakłóceń na organizm. Gryzonie podzielono na trzy grupy i przez pół miesiąca pojono je naparami ziołowymi. Pierwsza grupa otrzymywała napar z brzozy brodawkowatej (białej), druga - wyciąg z brzozy niskiej, a trzecia - z wierzby wąskolistnej. Następnie zwierzęta umieszczono w labiryncie, którego jedna część była zaciemniona, a druga - wystawiona na światło słoneczne.


Eksperyment pokazał, że najlepiej sprawdził się wyciąg z brzozy niskiej. Wraz z nadejściem burzy magnetycznej u szczurów otrzymujących ten napar, nie wystąpiły negatywne skutki dla organizmu, biegały po oświetlonej części labiryntu i wykazywały zainteresowanie otoczeniem. Gryzonie z pozostałych grup w tym czasie tłoczyły się w zaciemnionej części labiryntu.


Zdaniem ekspertów, napar z brzozy dołka pomógł zmniejszyć wrażliwość szczurów na skutki burz magnetycznych. Bardzo prawdopodobne, że u ludzi napar z brzozy niskiej może zadziałać w podobny sposób. Naukowcy planują dalsze badania w tym zakresie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj