Odkryto nowe nieoczekiwane właściwości witaminy C

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Witamina C ma działanie epigenetyczne. Lekarze odkryli nieoczekiwaną właściwość witaminy C. Wiele badań wykazało, że przyjmowanie witaminy C skraca pobyt pacjentów na oddziale intensywnej terapii, pisze Ladyhealth.

 

Grupa międzynarodowych naukowców doszła do wniosku, że witamina C ma efekt epigenetyczny. Wyniki fińsko - australijskiej grupy naukowców pod kierownictwem Elizabeth Choker wykazały, że witamina C ma różny wpływ na zdrowie i może wpływać na wyniki praktyczne, a w szczególności na czas pobytu na oddziale intensywnej terapii.

 

Eksperci przeanalizowali dane z 18 kontrolowanych badań, w których uczestnicy przyjmowali witaminę C. Stwierdzono, że średnie użycie witaminy C zmniejszyło obecność pacjentów na oddziale intensywnej terapii o 7,8%.

„W sześciu badaniach doustne przyjmowanie witaminy C w ilości 2 gramów dziennie skracało czas spędzony na oddziałach intensywnej terapii średnio o 8,6%” - zauważyli autorzy projektu.

Eksperci uważają, że konieczne jest kontynuowanie badań w poszukiwaniu optymalnej dawki witaminy C w celu skutecznej regeneracji pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Na przykład muszą dowiedzieć się, jak ta witamina będzie działać w ilościach powyżej 2 gramów dziennie. Należy również dokładniej badać przypadki pacjentów reanimacyjnych.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj