Odkryto związek pomiędzy długością palców a możliwościami sportowymi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jest jeden bardzo prosty sposób, aby sprawdzić, czy dana osoba posiada atletyczną naturę. Naukowcy uważają, że jeśli palec serdeczny oraz palec wskazujący są podobnej długości, to dana osoba najprawdopodobniej będzie osiągać dobre wyniki w sporcie. Warto jednak dodać, że zasada ta tyczy się jedynie nastoletnich chłopców.

 

Naukowcy porównywali wyniki sportowe oraz masę mięśniową 57 nastoletnich chłopców, a wyniki zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Early Human Development, wykazując umiarkowaną korelację pomiędzy długością palców a większą siłą mięśni. 

Zwykle mężczyźni mają dłuższe palce wskazujące, podczas gdy palce wskazujące i serdeczne kobiet są podobnej długości. Okazuje się, że związek pomiędzy długością palców u młodych mężczyzn a sportowym charakterem jest uwarunkowany hormonami, na które było się narażonym jako płód w łonie matki. Istnieje kilka dowodów naukowych na to, że im więcej testosteronu w łonie matki, tym dłuższy palec serdeczny i krótszy palec wskazujący.  

 

Chłopcy z krótszymi palcami wskazującymi mieli silniejszy chwyt od swoich rówieśników – działo się tak niezależnie od wieku oraz masy ciała. Podobne wyniki ustalono u kobiet o krótszych palcach wskazujących – okazały się one lepszymi koszykarkami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj