Opatentowano nowy lek na raka skóry

Kategorie: 

www.123rf.com

Już niedługo osoby, które cierpią na raka skóry, poddawane dotychczas radioterapii lub zabiegom chirurgicznym, będą mogły być leczone jedynie przy użyciu tabletek.

 


Rak skóry rozwija się najczęściej u ludzi z powodu nadmiernej ekspozycji skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Rak skóry z każdym rokiem atakuje coraz więcej ludzi, więc nowe tabletki mają szansę stać się dość popularnym i poszukiwanym lekiem.


Opracowany lek, zawiera składniki, które blokują rozrost komórek nowotworowych, a ich ilość stale spada w wyniku regularnego przyjmowania preparatu. Opatentowane na początku sierpnia tabletki mogą pomóc w szczególności tym osobom, u których guzy pojawiły się w skomplikowanych miejscach,np. w oku, gdy operacja jest prawie niemożliwe.


Najczęstsze skutki uboczne przyjmowania nowego leku, to nudności, wymioty, wypadanie włosów i skurcze mięśni. Pigułki nie są również zalecane kobietom w ciąży.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tajler

Radzę poczytać o witaminie D

Radzę poczytać o witaminie D i filtrach uv i dodać 2 do 2. Kilkadziesiąt lat temu kiedy rolnicy siedzieli całymi dniami na polu, bardzo mało osób miało raka skóry. Ciekawe co?

0
0

Skomentuj