Opracowano listę najzdrowszych dla mózgu produktów żywnościowych

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Intelekt człowieka rozwija się z czasem, jednak odpowiednio skomponowana dieta również potrafi wpłynąć na jego rozwój. Amerykańscy naukowcy opublikowali listę produktów żywnościowych, które stymulują mózg i poprawiają sprawnośc umysłową człowieka.


Na pierwszym miejscu znalazły się tłuste ryby, które są bogate w kwasy omega-3. Związek ten wpływa na rozwój istoty szarej w mózgu. Ryby powinno się spożywać 1-2 razy w tygodniu.

Następne na liście są produkty mleczne, w tym mleko. Substancje w nich zawarte są łatwo wchłaniane przez mózg, co zwiększa przemianę materii w komórkach. Wszystko to ma pozytywny wpływ na zdolności intelektualne człowieka. Badania wykazały, że osoby, które regularnie piją mleko mają lepszą pamięć i charakteryzuje je zdolność logicznego myślenia.

Fasola, bogate źródło kwasu foliowego i witaminy B, znajduje się na trzecim miejscu. Spożywanie jej wpomaga ludzką pamięć.

Na kolejnym miejscu listy znalazły się pomidory, które zawierają przeciwutleniacz - likopen. Związek ten neutralizuje wolne rodniki, które mogą uszkadzać komórki mózgowe. Co ciekawe - obróbka termiczna pomidorów powoduje, że stężenie likopenu w potrawie tylko rośnie. Związek ten potrafi również oczyszczać organizm, stymulować odnowę i odmłodzenie komórek skóry. Warto zaznaczyć także, że w centrum zainteresowania naukowców, poza wymienionymi powyżej produktami, znalazła się również żurawina, jagody, kapusta, buraki i szpinak.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Tomasz

tzw. Amerykańscy Uczeni - są

tzw. Amerykańscy Uczeni - są to bezwolni istoty homoSapiens z Dyplomem studiów rodem z "American Pie" , które za $$$ (zni ewalacz)potrafią przeprowadzić każde badania i uwiarygodnić każdą bzdurę, jaką zleci im wielki biznes

0
0
Portret użytkownika Adolf

Olej z konopi jest

Olej z konopi jest wielokrotnie bogatszy od tłuszczu rybiego w omega3 ale nikt go nie poleca a uprawa konopi jest zakazana ciekawe kto i dlaczego ma w tym interes. Pytanie retoryczne ale odpowiedzi jest prosta zainteresowani to przemysł tytoniowy , farmaceutyczny jedni i drudzy są zainteresowani jak największą ilością konsumentów. Pozdrawiam palaczy tytoniu oraz bezmyslnych konsumentów wszelkich leków i szczepionek

0
0
Portret użytkownika Oleandra

w morzach ryb juz nie ma,a

w morzach ryb juz nie ma,a jak sa ,to zatrute metalami ciezkimi, mleka nie trawi prawie zaden dorosly czlowiek i ma z tego wiele problemow zdrowotnych... a pomidory to chyba tylko z wlasnej eko produkcji, bo reszta z hiszpanskich hodowli - smacznego, ciekawe ,kto oplaca takich "naukowcow"

0
0

Skomentuj