Opracowano plaster, który wykrywa bezdech senny

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Naukowcy podczas konferencji SLEEP 2017 zaprezentowali jednorazowy plaster SomnaPatch, który efektywnie wykrywa obturacyjny bezdech senny o rozbieżnych natężeniach. Plaster charakteryzuje się dużą skutecznością działania, co daje nadzieję na spokojny sen.

 

Lepka nowinka stworzona przez pracowników naukowych łatwo dostosowuje się do skóry. Diagnozuje saturację krwi tlenem, ciśnienie w jamie nosowej, tętno, wysiłek oddechowy, pozycję i czas snu. By sprawdzić skuteczność SomnaPatch przyklejono go 174 uczestnikom badania. Podczas analizy brano pod uwagę symultaniczne zapisy polisomnografów. Porównując zapis danych z plastra do tradycyjnych wyników z labolatorium naukowcy mogli czuć się usatysfakcjonowani. Wykazano aż 87,4% zgodności klinicznej wskazań plastra. 

 

Inne badanie, przeprowadzone na 39 osobach, które w domu na noc zakładały plaster również należy uznać za udane - 38 na 39 osób potrafiło poprawnie dostosować się do instrukcji. Założyli i aktywowali plaster, który przekazał dane z co najmniej  4 godzin snu.

 

Plaster ogólnie pokazał "doskonałą wartość kliniczną", jeśli porówna się go ze standardowymi badaniami w labolatorium. Maria Merchant, doktor i dyrektor naczelny centrum diagnostycznego Somnarus oznajmia, że:

"Nasze badanie pokazało, że ten poręczny domowy program monitorujący jest bardzo wygodny, łatwy w użyciu i nie wpływa negatywnie na sen" 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj