Optymizm znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia śmiertelnych chorób

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania na temat wpływu samopoczucia na ludzkie zdrowie dowodzą, że optymistyczne kobiety są mniej narażone na występowanie chorób śmiertelnych podczas starzenia się.

 

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu na Harvardzie wykazują, że kobiety, które identyfikują się jako osoby optymistyczne, miały znacznie mniejsze ryzyko zgonu z powodu poważnych chorób, takich jak rak, udar mózgu, choroby układu oddechowego i serca.

"Podczas gdy większość wysiłków publicznej ochrony zdrowia koncentruje się na redukcji czynników ryzyka chorób, najnowsze badania dowodzą, że dbanie o kondycję psychiczną ludzi jest także bardzo ważne" – powiedział Erik Kim, główny autor badania – "Nasze nowe odkrycia sugerują, że należy dołożyć starań w celu zwiększenia optymizmu u pacjentów, który jest nie tylko zdrowszym sposobem radzenia sobie z wyzwaniami stawianymi przez życie, ale także okazał się być związany z lepszymi wynikami zdrowotnymi".

Wyniki pokazały, że najbardziej optymistyczne kobiety były o niemal 30 % mniej narażone na ryzyko zgonu z powodu chorób śmiertelnych. W badaniach były brane pod uwagę także inne czynniki, które mogą mieć wpływ na śmiertelność, w tym rasa, status ekonomiczny oraz cywilny, dieta i historia medyczna wcześniej występujących problemów zdrowotnych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj