Orzechy to samo zdrowie!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania opublikowane w czasopiśmie naukowym American College of Cardiology wykazały, że włączenie do diety orzechów może obniżać ryzyko wystąpienia chorób układu krążenia. Spożywanie zaledwie kilku orzechów w ciągu każdego dnia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia przedwczesnej śmierci.

 

Na podstawie wcześniejszych badań ustalono już, że spożywanie 20 gramów orzechów w ciągu dnia może zmniejszyć ryzyko wystąpienia cukrzycy o 40% oraz ryzyko chorób zakaźnych aż o 75%. Inne badania sugerują, że dieta z orzechami pomaga chronić naszą pamięć, a nawet może zwiększyć naszą inteligencję.

 

Jednak najnowsze dane, pozyskane przez dr Martę Guasch-Ferre z Departamentu Żywienia na Harvard T.H. Chan School of Public Health w Bostonie wykazały związek między codziennym spożywaniem orzechów a zmniejszonym ryzykiem doświadczenia chorób sercowo-naczyniowych. 

W sumie w badaniach wzięło udział ponad 210 tysięcy osób, których stan zdrowia był monitorowany przez 32 lata. Naukowcy postanowili przede wszystkim zweryfikować jaka dieta ma wpływ na zmniejszenie ryzyka występowania zawałów mięśnia sercowego, udarów lub choroby sercowo-naczyniowej.

 

Produktem spożywczym posiadającym najbardziej korzystny wpływ na zdrowie ludzkiego serca okazały się być orzechy. Co ciekawe, badacze szczególnie wyróżnili orzechy włoskie. Spożywanie orzechów włoskich dwa do trzech razy w tygodniu wiązało się z o 19% zmniejszonym ryzykiem choroby sercowo-naczyniowej i o 21% niższym ryzykiem wystąpienia choroby wieńcowej. Naukowcy są zdania, że surowe, nieprzetworzone orzechy mogą być uznawane za naturalny środek zapobiegający chorobom serca.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj