Osoby o niskiej inteligencji częściej sięgają po alkohol, twierdzą badacze

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Szwedzcy naukowcy po przeprowadzeniu stosownych badań stwierdzili, że niska inteligencja może odpowiadać za alkoholizm. Odkryto, że choć inne czynniki również mają wpływ na częste sięganie po alkohol, to iloraz inteligencji danej osoby ma największe znaczenie.

 

W ramach badań, naukowcy z Stockholm's Karolinska Institutet przeanalizowali dane dotyczące 50 tysięcy młodych dorosłych osób ze Szwecji, które zawierały wyniki testów IQ oraz informacje o spożywanym przez nich alkoholu. Zauważono wyraźny związek między ilorazem inteligencji danej osoby a sięganiem po alkohol, choć stwierdzono iż sytuacja ekonomiczna, status społeczny oraz edukacja również ma pewien wpływ.

 

Jednak nie można stwierdzić jednoznacznie czy osoby o niskiej inteligencji rzeczywiście częściej popadają w alkoholizm. Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, po przeprowadzeniu swoich badań doszli do zupełnie innych wniosków. Ich zdaniem inteligentne osoby częściej sięgają po alkohol.

 

 

 

Źródło: http://www.dailymail.co.uk/health/article-2965044/Binge-drinkers-intelligent-average-Having-low-IQ-causes-people-drink-alcohol-most.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj