Osoby pijące w sposób umiarkowany żyją dłużej od niepijących

Kategorie: 

www.sxc.hu

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy cierpią po Sylwestrowych szaleństwach. Jak donosi The Independent - okazuje się, że przeciętna śmiertelność wśród ludzi, którzy nie piją alkoholu jest znacznie wyższa, w porównaniu do tych osób, które piją od jednego do trzech porcji dowolnego napoju alkoholowego dziennie.


Tezę tę potwierdzają badania przeprowadzone przez rosyjskich naukowców. Przez 20 lat analizowali oni historię zdrowia ponad 1800 uczestników badania. Podzielono ich na 3 grupy: niepijących, pijących w sposób umiarkowany i alkoholików. Okazało się, że spośród tych trzech grup - najrzadziej umierały osoby umiarkowanie pijące.

Jakiś czas temu naukowcy z Uniwersytetu Aberdeen w Szkocji odkryli, że umiarkowane spożycie alkoholu przez kobiety sprawia, że kości kobiet w okresie menopauzy są gęstsze i mniej podatne na rozwój osteoporozy.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika oko

Przeczytajcie badania ze

Przeczytajcie badania ze zrozumieniem. Powyższe uproszczone wnioski są błędne.

0
0
Portret użytkownika yoko

ktoś tu reklamuje alkohol, co

ktoś tu reklamuje alkohol, co za bzdury, dzienne dawka alkoholu po dłuższym czasie prowadzi do uzależnienia

0
0
Portret użytkownika Brunner

Typowe kłamstwo statystyki.

Typowe kłamstwo statystyki. Do niepijących zaliczono osoby którym stan zdrowia nie pozwala na picie alkoholu - w tym byłych pijaków, którym alkohol zniszczył zdrowie.

0
0

Skomentuj