Owoc dzikiej róży łagodzi ból stawów

Kategorie: 

www.123rf.com

Duńskim naukowcom udało się stworzyć naturalny lek na bazie wyciągu z owoców dzikiej róży. Uważają oni, że preparat będzie stanowił nieocenioną pomoc w zmniejszaniu dolegliwości bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów.


W tym schorzeniu uszkodzeniu ulega chrząstka stawowa, co powoduje problemy z ruchomością stawów. Osoby cierpiące na tę przypadłość podczas poruszania się odczuwaja ciągły ból w stawach. Jak podaje ZeeNews, nowo stworzony lek z owoców dzikiej róży z 90% skutecznością zwalcza dolegliwości bólowe. Najskuteczniej redukuje ból stawów w łokciach, nadgarstkach i ramionach. Aktywny związek naukowcy pozyskali z suszu owoców róży. Zawarte w dzikiej róży witamina C i likopen są silnymi przeciwutleniaczami, które obniżają poziom cholesterolu i łagodzą stany zapalne.


W badaniu, w którym wzięło udział 30 wolontariuszy, naukowcy z Uniwersytetu w Kopenhadze udowodnili, że ​​nowy specyfik nie tylko łagodzi objawy choroby zwyrodnieniowej stawów w ciągu dnia, stosujący go pacjenci o 30% rzadziej sięgali po tradycyjne środki przeciwbólowe.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika onnn

Dlaczego na tym zdjeciu

Dlaczego na tym zdjeciu pokazujecie jakichs debili biegajacych po betonie zamiast po trawie, ziemi?

0
0

Skomentuj