Picie alkoholu jest lepszym sposobem na długowieczność niż dzienna aktywność fizyczna

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Alkohol może przywoływać negatywne skojarzenia. Jest to oczywiście zrozumiałe, lecz spożycie niewielkich lub umiarkowanych ilości napojów alkoholowych może wywrzeć pozytywny wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale także na zdrowie fizyczne. Wyniki najnowszych badań wskazują, że alkohol może zapewnić nam długowieczność.

 

W trakcie konferencji AAAS (American Association for the Advancement of Science), neurolog Claudia Kawas przedstawiła wyniki swoich badań, które jednoznacznie wskazują na korzyści płynące z picia alkoholu. Jej zdaniem umiarkowane spożycie piwa lub wina może zredukować ryzyko przedwczesnej śmierci w jeszcze większym stopniu niż dzienne ćwiczenia fizyczne.

 

Kawas i jej zespół pozyskała dane z długoterminowych badań przeprowadzonych przez Instytut Upośledzenia Pamięci i Zaburzeń Neurologicznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Irvine, które skupiały się na osobach starszych w wieku minimum 90 lat. W wyniku analizy tych danych pozyskano bardzo interesujące informacje.

 

Jak ustalono, dzienne spożywanie dwóch szklanek piwa lub dwóch lampek wina ogranicza ryzyko śmierci o 18%. Dla porównania, dzienna aktywność fizyczna w przedziale od 15 do 45 minut pozwoliła zmniejszyć to ryzyko „tylko” o 11%.

Wyniki badań sugerują, że spożycie alkoholu w umiarkowanych ilościach zwiększa nasze szanse na dożycie sędziwego wieku i co ciekawe – alkohol jest w tej kwestii skuteczniejszy od ćwiczeń fizycznych. Nie jest to jednak pierwsze badanie, które łączy alkohol z długowiecznością. W 2015 roku ustalono, że osoby z łagodnym stopniem zaawansowania choroby Alzheimera, które piły umiarkowane ilości alkoholu były mniej narażone na przedwczesną śmierć. Z kolei w 2017 roku odkryto, że picie alkoholu mniejsza ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia.

 

Ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców z Centrum Medycznego na Uniwersytecie Rochester wykazały również, że picie około dwóch i pół szklanek wina na dzień może wywierać korzystny wpływ na mózg. Oczywiście cały czas mówimy o umiarkowanych ilościach, gdyż wszystko, co w nadmiarze, może nam zaszkodzić.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika zurus

ha ha ha ha ha h aha

ha ha ha ha ha h aha buahahahahahahahahahaha swietne usmialem sie po pachy!

0
0
Portret użytkownika koooo

to są wybiórcze badania,

to są wybiórcze badania, alkochol w małych ilościach ma plusy ale zazwyczaj osłabia psychikę, rozleniwia, rozdrażnia, powoduje mętlik myśli, zmęczenie, człowiek szczęśliwy po tym nie będzie jeśli tam tego szuka

0
0

Skomentuj