Picie kawy poprawia pamięć kobiet

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com
Kobiety bardzo lubią kawę i rzadko która może z pełnią energii rozpocząć nowy dzień bez „małej czarnej”. Wyjaśnienie tego fenomenu jest bardzo proste. Kobiety są znacznie bardziej podatne na wszelkie używki od mężczyzn. Ostatnimi czasy naukowcy z Francji odkryli, że codzienne spożycie kawy ma pozytywny wpływ na jakość pamięci u kobiet. 

<--break->

 

W wyniku przeprowadzonego eksperymentu, który trwał 4 lata, okazało się, że spośród 500 badanych mężczyzn i kobiet, tylko płeć żeńska "odpowiedziała pozytywnie” na działanie kawy. Wskutek spożywania naparu znacznej poprawie uległa pamięć i koncentracja biorących udział w eksperymencie kobiet. W tym okresie wypijały one, co najmniej 2-3 filiżanki kawy w ciągu dnia. Natomiast na męską część populacji poddaną eksperymentowi wypita kawa nie wywarła żadnego wpływu. 

Zaznaczyć należy, że badany był jedynie wpływ kofeiny na pamięć i koncentrację człowieka z pominięciem oddziaływania tej substancji na stan jego zdrowia. Na podstawie uzyskanych wyników eksperymentu naukowcy nie spieszą się z wysuwaniem tezy, aby przedstawicielki płci pięknej, które chcą poprawić swoją pamięć koniecznie musiały kosztować tego wspaniałego napoju. 

 

Nie wszyscy są wszakże jego koneserami. Istnieją przecież inne sposoby poprawy jakości pamięci. Jednakże, jeżeli pała się nieskrywaną miłością do tego naparu, to dlaczego nie skorzystać z „owoców” tej miłości.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Lea

Kobiety mają doskonałą

Kobiety mają doskonałą pamięć... ale wybiórczą - pamiętają to co chcą pamiętać Smile To czyni nas cudownymi Smile

0
0
Portret użytkownika Staszek

Kobiety mają z natury

Kobiety mają z natury doskonałą pamięć. Nie pamiętają, gdzie położyły klucze, telefon albo szminkę ale doskonale pamiętają, co powiedziałeś 7 lat temu, 5 lutego 2008 roku o godzinie 21:45. Poprawianie ich pamięci za pomocą jakichkolwiek środków, również kawy, jest kompletnie bez sensu. Myślę, że każdy normalny facet może to potwierdzić.

0
0
Portret użytkownika Rafał O.

Kawa roszczelnia jelita.

Kawa roszczelnia jelita. Przez rozszelnione jelita trafia do krwiobiegów niestrawione białka. Z białkami walczy układ odpornościowy (w ten sposób dostajemy alergii).

0
0

Skomentuj