Picie wody z sodą oczyszczoną może zapobiegać chorobom autoimmunologicznym

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania naukowe wykazały, że spożywanie sody oczyszczonej może zapobiegać problemom zdrowotnym, w tym chorobom autoimmunologicznym.

 

Czasopismo Journal of Immunology opublikowało badanie przeprowadzone przez Medical College of Georgia, w którym odkryto, że woda pitna z sodą oczyszczoną może zmniejszyć szanse zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów oraz tocznia. Zespół badawczy, kierowany przez nefrologa Paula O'Connora, postanowił przeprowadzić eksperyment na ludziach oraz szczurach.

 

Naukowcy odkryli, że roztwór sody oczyszczonej pozytywnie wpływa na pracę komórek odpornościowych. Komórki te, znane również jako makrofagi, lepiej radziły sobie ze stanami zapalnymi i chorobami, a także lepiej pozbywały się martwych komórek. Makrofagi występują w śledzionie, nerkach oraz krwiobiegu.

Kolejną korzyścią wynikającą z picia roztworu sody oczyszczonej jest powiększenie śledziony. Część osób w grupie uważa, że ​​organ powiększył się dzięki spożywaniu roztworu. Paul O'Connor jest optymistycznie nastawiony do wyników badania i wierzy, że mogą być one pomocne dla osób zmagających się z chorobami autoimmunologicznymi.

 

Soda oczyszczona to środek o ogromnej ilości zastosowań. Oprócz zastosowań czysto medycznych, może służyć jako składnik domowych środków czyszczących, czy kosmetyków. Soda sprawdza się również jako środek na zgagę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika WmordepchajUSrahell

I ani słowa o niszczącym

I ani słowa o niszczącym działaniu sodki oczyszczonej na śluzówkę układu trawiennego: żołądka, dwunastnicy i jelit!! Uszkodzenia - nadżerki - to początek-otwarte wrota dla wystąpienia choroby wrzodowej i patologii następczych tych uszkodzeń! Incydentalne użycie w przypadku nadkwasoty - nic to - ale regularne "tłumienie" tejże sodą jako substytutem leków do tego przeznaczonych prowadzi do pogłębienia tych objawów i ich w/w następstw, z nowotworem jako skutkiem ostatecznym włącznie...

0
0

Skomentuj