Pierwszy kubek niekapek dla Twojego dziecka

Kategorie: 

Źródło: internet

Nie od dziś wiadomo, że potrzeba jest matką wynalazków. Na pomysł stworzenia kubka niekapka wpadła na początku XXI wieku Mandy Haberman – angielska wynalazczyni i inżynierka, a prywatnie – mama, która zaprojektowała pierwszy niecieknący kubek z myślą o swojej córeczce. Produkt błyskawicznie zrobił karierę na całym świecie i ze względu na swoje właściwości jest jednym z najchętniej kupowanych modeli.

 

Jak działa kubek niekapek?


Kubek niekapek posiada zawór jednokierunkowy, który zabezpiecza zawartość przed wylaniem się, niezależnie od położenia kubka. Dziecko musi więc zassać płyn znajdujący się w środku, tak jak robiło to podczas przyjmowania pokarmu z butelki czy z matczynej piersi. Mimo wszystko nauka picia z kubka niekapka wymaga odrobiny czasu i cierpliwości.

 

Czy warto kupić kubek niekapek?


Kubek niekapek Anywayup z kolekcji Haberman rekomendowany jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia jako produkt przeznaczony do nauki samodzielnego picia. Moment, w którym dziecko zacznie korzystać z kubka niekapka zależy od tego, na jakim etapie rozwoju jest nasz maluszek. Na rynku dostępne są kubki przeznaczone dla dzieci już od 3. miesiąca życia. Pierwszy kubek niekapek będzie się różnił od modeli przeznaczonych dla starszych dzieci m.in. rodzajem ustnika oraz stopniem przepuszczalności płynu. Ważne jest, aby dobrać kubek do wieku oraz umiejętności dziecka i przede wszystkim nie zniechęcać się, jeżeli malec na początku nie będzie potrafił się z niego napić. Kubek niekapek świetnie sprawdza się nie tylko w domu czy podczas spacerów, ale także w żłobku czy w przedszkolu.

 

Jaki kubek niekapek wybrać?


Odkąd kubki niekapki podbiły rynek i serca rodziców na całym świecie, można je znaleźć w każdym markecie. Pamiętaj jednak, że warto poświęcić dłuższą chwilę, by wybrać taki, który będzie najwygodniejszy dla Twojej pociechy. Jakie cechy powinien posiadać pierwszy kubek niekapek?

Długi ustnik wykonany z elastycznego materiału (np. silikonu), który pozwoli dziecku z łatwością chwycić go ustami i zassać płyn.
Wygodne, lekkie uchwyty, dzięki którym dziecko będzie mogło samodzielnie trzymać kubek w rączkach.
Dwuczęściową konstrukcję (pojemnik i pokrywka), która ułatwi utrzymanie kubka w czystości czy wyparzenie go w zmywarce, co zmniejszy ryzyko namnażania się groźnych dla zdrowia bakterii.
Żywy kolor i ciekawy wzorek – dziecko chętniej będzie korzystało z kubka, który ma przyciągający wzrok kolor i przyjazny nadruk.

Więcej informacji dostępnych na stronie http://canpolbabies.com/pl/produkty/produkt/727-kubek-niekapek-anywayup--haberman-dla-canpol-babies

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj