Pigułka przeciwwirusowa firmy Pfizer już wkrótce w sprzedaży

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Firma Pfizer ujawniła wyniki badań, które wykazały, że tworzona przez nich pigułka, zmniejsza ryzyko hospitalizacji lub śmierci z powodu koronawirusa o 89%. W razie zatwierdzenia przez stosowne urzędy, produkt może trafić do sprzedaży już w 2022 roku.

 

Opublikowane ostatnio wstępne wyniki badań leku pochodzą z badania 775 osób dorosłych. Zgodnie z oświadczeniem Bena Osborna, managera firmy Pfizer w Wielkiej Brytanii, już od jakiegoś czasu pracowano nad produkcją tego leku. Wniosek o jego zatwierdzenie, ma zostać złożony w nadchodzących tygodniach.

 

U pacjentów przyjmujących to leczenie, wraz z innym lekiem przeciwwirusowym, łączny wskaźnik hospitalizacji lub zgonów po miesiącu zmniejszył się o 89% w porównaniu z pacjentami przyjmującymi placebo. Mniej niż 1% pacjentów przyjmujących lek musiał zostać przyjęty do szpitala i nikt nie zmarł. Uczestnicy badani byli nieszczepieni i doświadczali łagodnego lub umiarkowanego COVID-19.

 

 

Co ważniejsze, były to osoby z grupy wysokiego ryzyka, ze względu na ich problemy zdrowotne, takie jak otyłość, cukrzyca lub choroby serca. Oświadczenie firmy Pfizer pojawiło się na krótko po tym, gdy Wielka Brytania stała się pierwszym krajem, który zatwierdził inną pigułkę przeciwwirusową, opracowaną przez firmę Merck. Oczekuje się, że te dwa leki przeciwwirusowe zostaną podane osobom najbardziej narażonym na zakażenie wirusem, pomagając zmniejszyć nasilenie objawów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Poważne ostrzeżenie

Małpa z brzytwą, to

Małpa z brzytwą, to określenie każdy zna. jednak do tej pory to nie było zbyt niebezpieczne.Ostatnie czasy pokazują że ten problem zaczyna narastać. Nikomu nie przeszkadza ciułacz, zdziwaczały, często oputy i obsmarkany, gromadzący pieniądze i nie wydający jak inni - powaga! Nie przesadzam, znam takich. Z czasem doszli do ogromnych fortun i dalej nik tego nie kontrolował. Tyczasem dziwak dostał do ręki brzytwę, okazuje się że odpowiednio sterowane przepływy pieniądza poprzez fundacje i organizacje pozarządowe, dają ogromną władzę i możliwości wpływu na decydentów, choćby poprzez zatrudnione w fundacji dzieci prominentów. Reasumując właśnie mamy wysyp i czas rządów w skali światowej owych małp z brzytwą. Realizują najbardziej koszmarne pomysły, usiłują zmieniać świat i nasze życie. Jeśli nie nastąpi odpowiednia interwencja odbierająca im tą nieuprawnioną władzę, bedzie naprawdę źle

0
0

Skomentuj