Plastikowe opakowania produktów spożywczych mogą być przyczyną problemów zdrowotnych u dzieci

Kategorie: 

www.sxc.hu

Najnowsze badania przeprowadzone przez amerykańskich naukowców dowodzą, że substancje chemiczne pochodzące od tworzyw sztucznych, mogą być przyczyną podwyższonego ciśnienia krwi u dzieci.W kręgu zainteresowania ekspertów znalazły się podłogi, plastikowe kubki, piłki i opakowania z tworzyw sztucznych. Okazało się, ze zawierają one bezwonne i bezbarwne dodatki, które mogą byc odpowiedzialne za wzrost odnotowanych przypadków podwyższonego ciśnienia krwi u nieletnich.


Naukowcy z Langone New York University Medical Centre we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu w Waszyngtonie i Penn State University School of Medicine, przebadali prawie 3000 dzieci. W raporcie z badania, opublikowanym w Journal of Pediatrics, poinformowano, że to DEHP (ftalany), które są często wykorzystywane w przemyśle produkcji żywności, są odpowiedzialne za podwyższone skurczowe ciśnienie krwi.


Ftalany mogą negatywnie wpływać na funkcjonowanie komórek serca i wywoływać stres oksydacyjny, który pogarsza stan tętnic, jednak nikt dotychczas nie badał związku między ekspozycją na ftalany, a zdrowiem serca u dzieci. Badanie wykazało, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy wzrostem ciśnienia krwi u dzieci, a narażeniem na działanie substancji chemicznych na początkowym etapie rozwoju choroby.


Niewielki wzrost ciśnienia zaobserwowano, po każdym zarejestrowanym, trzykrotnym zwiększeniu stężenia poziomu ftalanów w próbkach moczu pobranych od dzieci, ale naukowcy twierdzą, że ten mały wzrost jest znaczący. W skali globalnej, takie zmiany w ciśnieniu krwi mogą dotyczyć ogromnej liczby dzieci. Według naukowców, należy wprowadzić regulacje prawne i wdrożyć programy informacyjne, które uświadomią społeczeństwo o zagrożeniach płynących z nadużywania plastiku w życiu codziennym. 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika osmotycznawoda

Witajcie Temat trucia

Witajcie
Temat trucia ludzkości jest jak najprawdziwszy. Tyle tylko, że nie trują nas głównie przez jedzenie, powietrze i leki. Głównym środkiem do chorób nowotworowych, alzhaimera i innych schorzeń jest rzecz najoczywistsza... WODA!! Tak drodzy mi też trudno było w to uwierzyć. Każdego dnia wypijamy zatrutą chemicznie wodę z naszych kranów oraz wód butelkowych. Przypominam Wam że oczyszczalnie wody usuwają tylko bakterie z wody poprzez SIARCZAN ŻELAZOWO-ALUMINIOWY oraz CHLOR. Oba te pierwiastki są zabójcze dla człowieka i powodują m in uaktywnianie się komórek rakowych. Dowodem na to jest dziennik ustaw w którym jest napisane jaka woda POWINNA być. Innymi słowy nie musi, a w normach jest dopuszczona cała tablica chemiczna łącznie z DDT najbardziej trującym pestycydem jaki stworzył świat. Nie lepiej jest z wodą butelkową, dziennik ustaw pozwala aby woda kranowa była sprzedawana jako butelkowa oraz woda z Ziemi jest często bardziej zanieczyszczona od wody nawet z oczyszczalni. Nie pisze tu aby was wystraszyć, jest rozwiązanie stosowane też przez bogatych ludzi nawet z NWO. Chodzi o odwrócona osmozę i oczyszczanie wody dzięki membranie osmotycznej. Jeśli ten temat cię choć trochę zainteresował i chciałbyś mieć możliwość picia prawdziwej wody a nie półproduktu to pisz do mnie na [email protected] Jeśli chcesz uświadomić innych też Ci w tym pomogę i prześle materiały na podstawie których udowodnisz fakt zanieczyszczania wody.

0
0
Portret użytkownika malaika

Ftalany i inne substancje z

Ftalany i inne substancje z plastików odpowiedzialne są przede wszystkim za powstawanie nowotworów. Nie ma niestety jak przed tym uciec, gdyż żywnośc jest wyłączenie w opakowaniach z tworzyw sztucznych. Niektóre dość udanie symulują papier ale ... wystarczy podpalić i robi się kulka zanim spłonie.

0
0

Skomentuj