Plastikowe pojemniki mogą zawierać niebezpieczne dla zdrowia substancje

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badania przeprowadzone przez American Academy of Pediatrics pokazały niebezpieczeństwo, jakie niosą za sobą plastikowe pojemniki zawierające szkodliwe chemikalia.

 

AAP radzi rodzicom, aby nie podawali żywności lub płynów w plastikowych pojemnikach oraz, aby nie wkładali ich do zmywarki ani mikrofalówki, ponieważ zwiększyłoby to ryzyko kontaktu z niebezpiecznymi chemikaliami. Najlepsze pojemniki na żywność to te, wykonane ze szkła oraz stali nierdzewnej.

Niektóre rodzaje tworzyw sztucznych zawierają bisfenole, które są stosowane do utwardzania materiału i mogą wpływać na układ odpornościowy oraz płodność. Chemikalia te są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i kobiet w ciąży. Należy przede wszystkim unikać tworzyw sztucznych, które zawierają ftalany, styreny oraz bisfenole.

 

Raport krytykuje również niektóre z dodatków do żywności, które mogą powodować problemy zdrowotne, takie jak: zaburzenia uwagi, nadpobudliwość, otyłość, czy osłabienie kości. Agencja ds. Żywności i Leków jest obecnie na etapie weryfikowania tych badań.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj