Po ukończeniu 90 roku życia człowiek przestaje się starzeć

Kategorie: 

www.sxc.hu

Amerykańscy naukowcy stwierdzili, że gdy człowiek kończy dziewięćdziesiąty rok życia, jego ciało przestaje się starzeć! Stan zdrowia w tym wieku się wprawdzie nie poprawia, ale i nie pogarsza.Każdy może stosować na sobie diety "przedłużające życie", tym bardziej, że pomagają one zachować zdrowie. Ale to, jak długo człowiek będzie żył, niestety zależy od innych czynników.

Michael Rose, profesor biologii ewolucyjnej na Uniwersytecie w Kalifornii (USA), tłumaczy, że fakt zatrzymania się procesu starzenia, po ukończeniu przez człowieka dziewięćdziesiątego roku życia, ma związek z jego genami. Ludzkie DNA zmienia się wraz z wiekiem, co prowadzi do pogarszania się stanu zdrowia oraz pojawiania się charakterystycznych zmian w wyglądzie. Jednak po przekroczeniu 90 roku życia ludzkie geny przestają się zmieniać, ponieważ niewiele osób dożywa sędziwego wieku. Oznacza to, że organizm "uodparnia" się na nowe choroby, za wyjątkiem tych, które są już mu znane.


Paradoksalnie, gdy ludzie dożywają dziewięćdziesiątego dziewiątego roku życia, to prawdopodobieństwo ich nagłej śmierci jest dokładnie takie samo, jak u dziewięćdziesięciotrzylatków. Zdrowie w tym wieku sie nie poprawi, ale z całą pewnością nie pogorszy!


Ostatnie badania wykazały, że ani specjalna dieta, ani zdrowy styl życia nie zapewnią człowiekowi długowieczności, o ile nie miał on żadnych sędziwych członków w swojej najbliższej rodzinie. Długowieczność jest dziedziczna i - według dr Rose, nie ma na nią wpływu nawet nadużywanie alkoholu, czy palenie papierosów.


Jak twierdzą naukowcy, obecnie ludzie mają znacznie większą szansę na długie życie. Dziewczynka, urodzona w tym roku, ma 8 razy większą szansę na dożycie stu lat, w porównaniu do swojej babci. Co trzecia dziewczynka i co czwarty chłopiec urodzeni w 2011roku, mają szansę stać się stulatkami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Agata

 Czy można prosić o źródło

 Czy można prosić o źródło tych danych? Jakiś artykuł pierwotny po ang? Nie pytam złośliwie, po prostu chętnie poczytam pierwotną treść artykułu i inne prace tego autora;) 

0
0
Portret użytkownika Tomasz1975

To tak, jak z samochodem: gdy

To tak, jak z samochodem: gdy jest nowy, widać najmniejszą rysę. A jak jest to stary rzęch, to przez następnych 20lat wygląda tak samo.

0
0
Portret użytkownika Jacek

Według Tuska to w Polsce

Według Tuska to w Polsce człowiek zapier******cy 50 lat w robocie też się nie starzeje. Niedługo emeryturę dostaniemy kończąc 80 lat...Mam 22 lata i nawet nie śnię o emeryturze. W ogóle zastanawiam się czy warto jest pracować "legalnie"? Co mi z tego, że jestem ubezpieczony, że "odkładam" na emeryturę? Emerytury nie zobacze nigdy. Złamię ręke, nogę to naczekam się do ortopedy( jeszcze opieprz dostanę) i przyślą mi 200 zł odszkodowania. Będę miał zawał to karzą czekać na swoją kolejkę. Dwa tygodnie temu byłem świadkiem kiedy staruszek wraz z żoną przyszli na pogotowie, okazało się, że ma on tętniaka. Lekarz laryngolog powiedział, że oni nic nie zrobią więc proszę czekać na swoją kolej. Dziś się dowiedziałem, że umarł. Człowiek całe życie płacił na te pieprzone państwo i nawet słowa otuchy nie ma...Pozdrawiam myślących

0
0

Skomentuj