Pogromca brwi, czyli jak nadać oczom piękną oprawę

Kategorie: 

Źródło: Internet

Gęste i ładnie przyczesane brwi z pewnością dodają uroku każdej twarzy. Stanowią nie tylko piękną, a także co ważne naturalną, oprawę oczu, ale również potrafią wywołać zniewalające spojrzenie. Mimo tego, że brwi w ostatnim czasie stały się bardzo ważnym elementem makijażu, nie wszyscy potrafią je ujarzmić. Modne się stały gęste brwi o mocnym odcieniu - a co z kobietami, które natura obdarzyła nieco skromniejszym owłosieniem? Czy odpowiednia pielęgnacja brwi wystarczy, aby stały się piękne, gęste i mocne? Jakich kosmetyków do brwi używać, aby podkreślić je w idealnym stopniu?

 

Pielęgnacja brwi

 

Brwi, podobnie jak rzęsy, oprócz funkcji estetycznej spełniają jeszcze ważne zadania ochronne. Drobne włoski nad powiekami nie pozwalają bowiem, aby kurz, brud, pot, czy też inne zanieczyszczenia, przedostały się do wnętrza oka. Brwi mimo swojej ważnej roli narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych - substancje drażniące zawarte w niektórych kosmetykach, czy trudne warunki atmosferyczne, mogą sprawić, że delikatne włoski zaczną się osłabiać i wypadać. Aby temu zapobiec, należy pielęgnować brwi i odpowiednio o nie dbać.

 

Dla tych, którzy borykają się z łamliwymi lub wypadającymi brwiami najlepszym sposobem jest wypróbowanie dostępnych na rynku kosmetycznych specjalistycznych odżywek. Aktualnie w aptekach, sklepach i drogeriach znajduje się wiele preparatów tego typu. Kosmetyki do brwi posiadające wiele składników odżywczych sprawiają, że włosy zostają pobudzone i zaczynają gęściej rosnąć. Amatorom “domowej apteki” szczególnie poleca się regularne używanie olejku rycynowego. Dzięki niemu słabe włoski zyskują dodatkową ochronę, a te nowe są lepiej nawilżone. Ten babciny sposób był wykorzystywany od wieków, a o jego skuteczność można zapytać przedstawicielki najstarszego w rodzinie pokolenia.

 

Makijaż brwi

 

Pierwszym krokiem w wykonaniu perfekcyjnego makijażu brwi jest oczywiście nadanie im odpowiedniego kształtu. Dobranie kształtu brwi do owalu twarzy może nie należy do zadań najłatwiejszych, ale z pewnością nie jest niewykonalne!

 

Jak nadać brwiom odpowiedni kształt? Zasada jest prosta - efekt powinien być jak najbardziej naturalny. Nadmierne wyrywanie włosków pincetą to już przeżytek. Dziś o wiele bardziej modne są gęste i wyraziste linie, które nie wymagają tyle skubania, co ich cienkie poprzedniczki. Pinceta może służyć jedynie do wyrywania pojedynczych włosków, które wystają z szeregu. W żadnym wypadku nie można pozbywać się całej linii włosia!

 

Kolejny krok w makijażu brwi to stylizacja. Makijaż linii nad oczami może zostać wykonany na różne sposoby. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest mnóstwo akcesoriów i zestawów do brwi. Za podstawowy (używany także we fryzjerstwie) uznawana jest henna. To dobry sposób na przyciemnienie włosków, który jednak nie wpływa na ich objętość. Henna jest idealnym rozwiązaniem wyłącznie wtedy, gdy zależy nam na zmianie odcienia.

 

Bardzo popularne są również kredki do brwi. Dzięki nim nie tylko można je przyciemnić, ale i wyregulować ich kształt. Na rynku drogeryjnym można znaleźć tego typu kosmetyki o różnych odcieniach oraz właściwościach. Przykładowo kredka do brwi Maybelline dostępna jest w całej gamie odcieni, a jej gęsta formuła pozwala na dokładne wypełnienie brwi oraz zapewnienie perfekcyjnego wykończenia makijażu.

 

Sprawdzonym sposobem na stylizację brwi są także specjalne matowe cienie. Należy przy tym pamiętać, że ustylizowany odcień brwi nie powinien być ciemniejszy od włosów u nasady głowy więcej niż dwa tony - no, chyba że zależy nam na dość ekscentrycznym wyglądzie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj