Pokolenie uzależnionych od środków przeciwbólowych

Kategorie: 

www.123rf.com

Nie robimy tego świadomie, ale czując ból - bez namysłu sięgamy po środki przeciwbólowe, próbując go uśmierzyć. Jednak kiedy należy uznać, że przesadzamy z ilością przyjmowanych medykamentów?

 

 

Od bólu głowy, po bóle kości czy PMS, ból doświadczają wszystkie grupy wiekowe, z wielu różnych powodów. Ostatnie badania wykazują, że prawie jedna trzecia młodzieży w wieku 18-24 lata przyjmuje środki przeciwbólowe każdego dnia.

 

32% badanych twierdzi, że przyjęłoby środek przeciwbólowy w ciagu pierwszych 20 minut od kiedy zaczęłyby odczuwać dolegliwości bólowe. Te alarmujące dane powinny uświadomić jak bardzo obecne społeczeństwo polega na środkach uśmierzających ból, ignorując kompletnie naturalne metody (tutaj kilka przykładów), nie próbując nawet poczekać, aż ból zelżeje.

 

Badanie również udowodniło, że najczęstsza przyczyna przyjmowania leków przeciwbólowych - ból głowy, jest wywołana stresem i/lub lękiem. Aż 41% młodych uczestników uznało, że ich pokolenie narażone jest na największy stres. Ponadto, gdy zapytano, w jaki sposób działają środki przeciwbólowe - aż 40% młodzieży poniżej 25 roku życia, wiedziało, że tylko "maskują​​" one ból, a nie działają bezpośrednio na jego przyczynę.

 

Przyjmowanie leków przeciwbólowych nie jest obojętne dla naszego organizmu. Może czasami prowadzić do pojawienia się nieprzyjemnych skutków ubocznych, takich jak problemy żołądkowe, uzależnienie, zawroty głowy, środki przeciwbólowe mogą również wpłynąć na skuteczność innych, regularnie przyjmowanych leków (np. na nadciśnienie). 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj