Powstał chip regulujący ludzką płodność

Kategorie: 

Źródło: MicroChip

W Stanach Zjednoczonych w fazę testów klinicznych wszedł nowy wynalazek. Jest to mikrochip wszczepiany pod skórę, który działa jako pigułka antykoncepcyjna.

 

Urządzenie ma wymiary 20х20х7 mm i jest zaprojektowane tak, aby mogło działać nieprzerwanie do 16 lat. To odpowiada połowie statystycznej zdolności reprodukcyjnej u współczesnych kobiet.

 

Gdy para decyduje, że chce mieć dziecko kobieta może użyć pilota i wyłączyć chip. Technologia polega na tym, że w mikroprocesorze są specjalne zbiorniki na substancję aktywną, która może być dozowana w odpowiednich dawkach. W tym wypadku chip antykoncepcyjny miał uwalniać substancję o nazwie levonorgestrel.

Do tej pory chipy dozujące stosowano też w testowych programach medycznych zajmujących się leczeniem osteoporozy. Eksperymenty udowodniły ich przydatność podczas kuracji trwających dłuższy okres czasu. Aplikacja urządzenia wewnątrz ludzkiego ciała jest dosyć prostym zabiegiem wymagającym jedynie lokalnego znieczulenia, a cała procedura medyczna trwa najwyżej 30 minut.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj