Powstał plaster który diagnozuje cukrzycę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Korei Południowej opracowali czujnik, który może monitorować poziom cukru we krwi poprzez analizowanie potu. Wystarczy tylko jedna milionowa litra potu, aby móc wykonać badania diagnozujące cukrzycę.

 

Cukrzyca typu 1 jest spowodowana przez układ odpornościowy, który uniemożliwia prawidłową kontrolę poziomu cukru we krwi. Cukrzyca typu 2 jest często spowodowana przez styl życia, uszkadzając zdolność organizmu do kontrolowania poziomu cukru we krwi. Oba rodzaje pacjentów potrzebują kontrolować swój poziom cukru we krwi, aby uniknąć trudnych komplikacji zdrowotnych, a nawet śmierci.

 

Zespół badawczy z Uniwersytetu Narodowego w Seulu próbował pokonać konieczność bolesnego pobierania krwi od pacjentów z cukrzycą. Wynaleziono elastyczny czujnik, który śledzi poziom cukru w wydalanym pocie. Informacje są następnie przekazywane do komputera, który analizuje wyniki.

 

Nowy system pomiarowy ma porównywalną dokładność wyników do poprzednich metod. Może on dodatkowo dostarczać do organizmu potrzebne lekarstwo, poprzez mikroskopijne igły. Badacze uważają, że ich wynalazek dostarcza nowych, ważnych postępów w kwestii bezbolesnej i bezstresowej opieki dla chorych na cukrzycę.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj