Powstała ciekawa alternatywa dla balonów żołądkowych

Kategorie: 

www.123rf.com

Jak podaje Daily Mail, naukowcom udało się stworzyć wynalazek, który jest ogromną szansą dla osób borykających się z problemem otyłości. Jest to dość ciekawa alternatywa dla konwencjonalnych balonów żołądkowych, stosowanych w celu zmniejszania objętości żołądka i zapewniania poczucia sytości.

Kapsułki o nazwie Obalon wystarczy połknąć, dzięki czemu można uniknąć konieczności operacyjnego umieszczenia tradycyjnego balonu w żołądku. W kapsule umieszczony jest specjalny balon, wprowadza się go do ludzkiego organizmu specjalną rurką, przez którą dociera ona do żołądka.

 

Po osiągnięciu miejsca docelowego balon zostaje nadmuchany do wielkości przeciętnego jabłka. Rurkę następnie usuwa się przez usta. Osoba, w której ciele umieszczony zostaje balon, znacznie mniej je i szybciej odczuwa uczucie sytości.


Po miesiącu od pierwszego zabiegu można w żołądku umieścić drugi balon, a po 60-ciu - trzeci. Po kilku miesiącach balony zostają przebite i usunięte, a czas ich przebywania w ludzkim organizmie nie przekracza 90 dni. Przeprowadzone eksperymenty wykazały, że takie leczenie pozwala scudnąć przeciętnie 7,7 kg w ciagu 12 tygodni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj