Powszechnie stosowane kosmetyki i perfumy mogą powodować astmę u dzieci

Kategorie: 

123rf.com

Eksperci z Uniwersytetu Columbia w Nowym Jorku poinformowali, że substancje chemiczne zawarte w kosmetykach i perfumach zwiększają u dzieci ryzyko zachorowania na astmę.

Amerykańscy naukowcy ostrzegają, że substancje zawarte w preparatach do makijażu, w perfumach i w pojemniczkach z tworzyw sztucznych mogą zwiększać u dzieci ryzyko zachorowania na astmę - przewlekłą chorobę zapalną dróg oddechowych.


Naukowcy mierzyli poziom dwóch rodzajów ftalanów - ftalan benzylu butylu i ftalan di-n-butylu , w moczu cięzarnych kobiet. Po upływie pewnego czasu kobiety te poproszono o wypełnienie ankiet na temat zdrowia ich dzieci. Wyniki tych badań, które opublikowanow czasopiśmie "Environmental Health Perspective" udowodniły niezbicie, że dzieci urodzone przez kobiety z najwyższym poziomem ftalanów w moczu były o 78% bardziej narażone na rozwój astmy. Po przeanalizowaniu wyników badań naukowcy doszli do wniosku, że przyszłe matki powinny w miarę możliwości unikać korzystania z plastikowych pojemników, tanich kosmetyków, perfum i silnie pachnących detergentów.

 

Ftalany są powszechnie stosowane w przemyśle, między innymi kosmetycznym, ale ich obecność jest zawsze zaznaczana na opakowaniach. Najłatwiej usunąć je ze swojego środowiska trzymając się kilku prostych, podstawowych zasad: unikać plastikowych pojemników, zamiast tego przechowując żywność w szklanych słoikach. Nigdy nie używać plastikowych podstawek/talerzyków do podgrzewania posiłku w kuchence mikrofalowej. Kobiety powinny również ograniczyć korzystanie z wszelkich kosmetyków i pachnących produktów: perfum, odświeżaczy powietrza, czy detergentów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika axen

Moja kuzynka używała perfum z

Moja kuzynka używała perfum z feromonami i jej dzieci ciągle chorowały na drogi oddechowe, rano budziły się z ropnymi oczami, których nie mogły otworzyć, dopiero po umyciu. Lekarz wypisał wziewy, bo groziła astma. W dodatku były bardzo nerwowe i pobudzone. Od kilku miesięcy jest ok bo przestała ich używać. Wiele matek się perfumuje i leczy swoje dzieci na astmę, zamiast odstawić perfumy.

0
0
Portret użytkownika Astmatyk

Ja to wiem od trzydziestu

Ja to wiem od trzydziestu lat, też mi nowość odkryli. Zawsze mnie dusi za wyperfumowanymi paniusiami, nie daj boże w niewietrzonym futrze. Zamiast kremu oliwa, zamiast proszku szare mydło, zero chemii w domu, a najgorsze są płyny do płukania tkanin i astma skończona. Bez leków, które na wszelki wypadek mam, choć używam może raz na pół roku. Zioła, dieta i życie jest piękne bez smarkania i wiecznego kaszlu.

0
0
Portret użytkownika K.

Drogi "Astmatyku", proszę

Drogi "Astmatyku", proszę napisz parę słów o diecie, ziołach i oliwie, których używasz.

0
0

Skomentuj