Poznaj 5 porad, które pomagają w rzuceniu palenia

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Rzucenie palenia papierosów na pewno nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Wymaga sporo samozaparcia, poświęcenia czasu i wysiłku. Nie jest to jednak niemożliwe do pokonania. Poniżej znajduje się 5 sposobów, które pomogą w walce z nałogiem.

 

1. Zapisz to

Na pewno jesteś zmotywowowany, by rzucić palenie czy to z powodów zdrowotnych, finansowych czy rodzinnych. Coś niewątpliwie sprawia, że chcesz zerwać z uzależnieniem na dobre. Przelej na papier swoją motywację, możesz np. użyć inspiracyjnego cytatu, a następnie umieść te słowa w widocznym miejscu do którego masz łatwy dostęp (np. powieś na lodówce). Zawsze, gdy będzie chciało Ci się palić przeczytaj to i przypomnij sobie dlaczego chcesz się znowu poddać.

 

2. Pij więcej wody

Jeśli będziesz pić więcej wody w ciągu dnia, pozwolisz organizmowi pozostać nawodnionym oraz zredukujesz ryzyko doświadczania bólów głowy, jakie osoby, które zdecydowały się rzucić palenie mogą doznawać. Noszenie ze sobą butelki wody zajmuje także ręce, które automatycznie mogą chcieć sięgać po papierosa. Jeśli masz tendencję do picia kawy lub alkoholu, spróbuj unikać tych używek na początku zmagania się z rzuceniem palenia.

 

3. Szukaj nowych form relaksu

Jednym z powodów dla których ludzie palą papierosy jest błędne myślenie, że pomagają one w odstresowaniu się bądź zrelaksowaniu. Na początku walki możesz odczuwać większy stres niż zwykle, ale nie poddawaj się tak łatwo. Oznacza to, że będziesz potrzebować nowych sposobów na złagodzenie napięcia. Spróbuj masażu, weź długą kąpiel lub po prostu spędź więcej czasu w gronie znajomych z rodziną.

 

4. Ruszaj się

Stwierdzono, że aktywność fizyczna niweluje chęć sięgnięcia po papierosa, a ponadto poprawia nastrój i dodaje energii. Uprawianie sportu również pomaga zachować sczupłą sylwetkę, a rzucanie palenia może przyczynić się do przyrostu masy ciała. Poza tym ruch wzmacnia twoje serce i płuca, przynosi więc same dodatkowe korzyści.

 

5. Zaoszczędź pieniądze

Spróbuj odłożyć pieniądze, które masz zamiar wydać na papierosy do skarbonki, najlepiej do takiej, którą można otworzyć tylko raz. Po paru miesiącach bez papierosa otwórz skarbonkę, a z całą pewnością zaskoczy cię jej stan. Wydaj część pieniędzy w ramach nagrody na jakiś wykwintny obiad w restauracji lub spędź weekend w spokojnym miejscu poza domem, by dalej pozostać zmotywowanym do walki z tym okropnym uzależnieniem. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj