Prace w ogrodzie przedłużają życie

Kategorie: 

źródło: freeimages.com

Prace na podwórku i ogrodzie mogą przedłużyć ludzkie życie, twierdzą pracownicy z Harvard University, którzy przeanalizowali dane dotyczące 108 tysięcy kobiet. Doświadczenie trwało kilka lat. Okazało się, że praca w ogrodzie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia, ale także wpływa na długość życia.

 

Ludzie, którzy siedzenie przed telewizorem w domu zdecydowali się wymienić na „grzebanie w ziemi”, wykazują się o 12% niższym poziomem śmiertelności niż ludzie, którzy nie pracują w ogródku lub na stałe mieszkają w dużych miastach.

 

Dr Peter James mówi, że jest zaskoczony wynikami statystyk. Nie przewidywał, że między miłością do roślin i czasem trwania życia ludzkiego istnieje jakiś związek. Praca w ogrodzie przyczynia się niewątpliwie do poprawy stanu fizycznego i psychicznego ludzi.

 

Ludzie, którzy mieszkają w dużych miastach są bardziej narażeni na brak aktywności fizycznej. W wielkich miastach ludzie mają o 13% większe ryzyko narażenia na niebezpieczne choroby układu oddechowego, a także o 34% są bardziej narażeni na śmierć z powodu chorób nowotworowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj