Protezy zębowe - Poznań oferuje pomoc ekspertów

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Protezy zębowe Poznań pozwolą Ci cieszyć się z pełni uśmiechu. Dowiedz się dokładnie, jakie wskazania kwalifikują do wykonania protezy. Popraw stan swojego uzębienia z najlepszymi specjalistami w wielkopolskim.

Protezy zębowe - definicja wykonania

Proteza zębowa to wyjmowany aparat, który zastępuje braki w uzębieniu i stanowi podporę dla tkanek miękkich jamy ustnej. Protezy występują w dwóch głównych typach: protezy częściowe i protezy całkowite. Protezy częściowe służą do zastąpienia niektórych brakujących zębów, podczas gdy całkowite zastępują wszystkie zęby w jamie ustnej. Dentysta pobierze wycisk Twojej jamy ustnej przed wykonaniem protezy, aby zadbać o jej idealne dopasowanie. Przy wykonaniu korony porcelanowej tworzy się skan zębów, a przy moście porcelanowym potrzebne będzie zdjęcie rentgenowskie zębów.

Leczenie protetyczne - główne wskazania

Protezy szkieletowe zębów wykonuje się w celu uzupełnienia braków zębowych. To protezy ruchome, o zupełnie innym komforcie noszenia niż korony czy mostki porcelanowe. Takie uzupełnienia protetyczne są łatwe w utrzymaniu czystości, można je również zdejmować na noc. Wykonuje się je u osób, u których wystąpiła częściowa utrata naturalnego uzębienia. Najczęściej tworzy się je dla osób, u których nie ma możliwości wykonania mostów czy koron, z braku zdrowych tkanek. Pozwala to nie tylko uzyskać doskonały efekt estetyczny. Protezy zębowe wspomagają prawidłowe funkcjonowanie żuchwy oraz zmniejszają obciążenie własnych zębów pacjenta.

Dopasowanie protezy zębowej

Zanim będzie można cieszyć się z protezy, która uzupełni wszystkie braki zębowe, trzeba udać się do stomatologa protetyka. Pierwsza konsultacja pozwoli na ocenę stanu naturalnych zębów pacjenta oraz wdrożenie ewentualnego leczenia. Jest ono niezbędne, by przygotować jamę ustną do noszenia protezy.

Dopiero po uzyskaniu pewności co do stanu zdrowia zębów, wykonuje się wycisk na naturalnych zębach pacjenta. Następnie tworzy się gipsowy odlew i metalowy szkielet. Podczas kolejnej wizyty sprawdza się jego dopasowanie oraz wybiera kolor przyszłej protezy. Założenie protezy próbnej to ostatni etap, po którym tworzy się już końcową protezę do codziennego noszenia.

Jeśli tylko istnieje taka możliwość, tworzy się korony pełnoceramiczne lub mosty protetyczne, które są wygodniejszym rozwiązaniem. Zależy do jednak od stanu uzębienia w jamie ustnej pacjenta.

Pełne uzupełnienie braków zębowych

Protetyka Poznań oprócz standardowych protez klamrowych oferuje także natychmiastowe oraz bezklamrowe. Bez problemu znajdziesz protezy zębowe Poznań dopasowane do Twoich potrzeb, które posłużą przez całe lata.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj