Psychodeliki mogą pomóc w odbudowie zniszczonych komórek mózgowych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że substancje psychodeliczne mogą zmieniać komórki mózgowe u szczurów i much. Nowe badania sugerują, że psychodeliki mogą okazac się pomocne w walce z depresją, lękiem, uzależnieniem i zespołem stresu pourazowego (PTSD).

 

Badacze z University of California zaaplikowali substancje, takie jak speedball, DMT i LSD muchom i szczurom podczas kontrowersyjnego eksperymentu. Odkryto, że substancje te doprowadziły do ​​powstania neuronów, tworzących więcej połączeń synaptycznych w ich mózgach. Naukowcy stwierdzili, że LSD było szczególnie skuteczne w tworzeniu tych połączeń w mózgu.

Do tej pory wykorzystywano ketaminę, aby pomóc pacjentom z depresją i uzależnieniem. Jednak problem polega na tym, że substancja ta jest silnie uzależniająca. Psychodeliki mogą walczyć z depresją i innymi zaburzeniami w ten sam sposób, jednak nie są uzależniające.

 

Badania pod kątem wpływu psychodelików na komórki mózgowe póki co nie zostały przeprowadzone na ludziach. Jeden z autorów badań, David E. Olson uważa jednak, że substancje psychodelicznie nie będą używane w leczeniu. Olson twierdzi, że silne halucynacje mogą zniechęcić ludzi do tego typu terapii. Naukowiec twierdzi za to, że dalsze badanie tych substancji może pomóc zrozumieć pewne schematy, które pozwolą na stworzenie bezpiecznych leków.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj