Psychologowie ustalili najbardziej bolesny rodzaj rozstania

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy uważają, że udało im się zbadać, jakie zerwanie związku boli najbardziej. Wyniki nowego badania z Uniwersytetu Cornell na temat najbardziej bolesnego rozstania opublikowano w Personality and Social Psychology Bulletin.

 

Badania zostały przeprowadzone na grupie 600 osób, biorących udział w czterech różnych typach eksperymentów. Podczas pracy z pacjentami wykazano, że ludzie czują się znacznie bardziej zranieni, gdy zerwanie wynikło z powodu osoby trzeciej.

 

Inna obserwacja dokonana przez naukowców dotyczy tego, że ludzie porzuceni, którzy nie zostali poinformowani o powodzie rozstania, dłużej pozostawali zranieni, rozpaczliwie poszukując wyjaśnienia, nawet jeśli wiązało się ono z dodatkowym dyskomfortem psychicznym. Jeśli osoby te nie były w stanie dojść do uzasadnienia, najczęściej zakładały, że zostały porzucone dla kogoś nowego. 

W związku z otrzymanymi informacjami, psychologowie zaproponowali kilka wskazówek na temat jak najmniej bolesnego rozstania. Za dobry pomysł jest uważane upewnienie byłego partnera o tym, że nie ma nikogo innego – oczywiście o ile jest to prawda. Jeśli jednak powodem jest osoba trzecia, informacje na jej temat powinny zostać ograniczone do minimum, by dodatkowo nie zaognić sprawy.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj