Raka piersi można wyleczyć bez interwencji chirurgicznej

Kategorie: 

www.123rf.com

Europejskie środowisko naukowe zelektryzowała wiadomość, że raka piersi można wyleczyć bez konieczności przeprowadzania operacji chirurginczych. Stało się to możliwe dzięki odkryciu brytyjskich lekarzy, które dało nadzieję na odzyskanie zdrowia tysiącom pacjentek z tą straszną diagnoząBrytyjscy naukowcy odkryli, że tzw. "białko przeżycia", które znajduje się w organizmie kobiet, stosowane w odpowiedni sposób, może skutecznie zwalczać raka piersi i to bez interwencji chirurgicznej.

Białko DACH1, bo o nim mowa, można znaleźć u prawie wszystkich kobiet, które cierpiały na ten rodzaj nowotworu. Wyniki badań z dużą dozą pewności pozwalają stwierdzić, że białko potrafi zahamować rozwój nowotworów i wspomaga u pacjentek proces dochodzenia do zdrowia.


Naukowcy zauważyli, że jeśli białko DACH1 występowało w organizmie kobiety w wysokich stężeniach, guzy nowotworowe nie przybierały agresywnych, złosliwych postaci, co eliminowało potrzebę interwencji chirurgicznej z procesu ich leczenia. Dodatkowo, w takim przypadku guzy nowotworowe rosły znacznie wolniej, a ich ostateczna wielkość była stosunkowo niewielka.


Według naukowców, identyfikacja obecności tego białka, jak i jego stężenia w ciele pacjentek pozwoli w wielu przypadkach uniknąć inwazyjnych form leczenia, co pozwoli zminimalizować ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Okaże się wtedy czy taka operacja jest w ogóle konieczna, ponieważ potrzebować jej będą jedynie kobiety, u których "białko przetrwania" występuje w niskich stężeniach, Oznaczałoby to, że organizm nie poradzi sobie sam z chorobą i w takim przypadku tradycyjny skalpel i chemioterapia byłyby koniecznością.


Mimo, że metoda ta nadal wymaga wielu testów w celu potwierdzenia jej skuteczności, to w środowisku juz okrzyknięto ją "przełomową" w leczeniu chorób nowotworowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Mariusz

90-95 proc. nowotworów

90-95 proc. nowotworów pojawia się i znika samoczynnie bez ingerencji medycznej. Tylko 3 proc. przypadków ulega remisji po zastosowaniu leczenia chemią, naświetlaniem, chirurgicznym zabiegiem.Więc należy dobrze przemyśleć sposób leczenia. To co może leczyć to przede wszystkim właściwa dieta ,unikanie stresu ,ruch, słońce, czyli zdrowy styl życia. Sam byłem ofiarą medycyny konwencjonalej kilkanaście lat temu, i nie podałbym się drugi raz takiemu truciu.

0
0

Skomentuj