Regularne spożywanie herbaty zmniejsza ryzyko wystąpienia Alzheimera o 86%

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Nikki L./CC BY 2.0

Czy może istnieć prosta a zarazem skuteczna metoda, która pozwoli uchronić się przed Alzheimerem? Okazuje się, że tak. Badania wykazały, że wystarczy pić jedną filiżankę herbaty dziennie aby radykalnie ograniczyć ryzyko upośledzenia funkcji poznawczych w wieku podeszłym.

 

Analizy przeprowadzone przez Narodowy Uniwersytet Singapuru obejmowały niemal tysiąc osób w starszym wieku narodowości chińskiej. Naukowcy dostrzegli pewną zależność - ludzie pijący co najmniej jedną filiżankę herbaty dziennie byli o 61% mniej narażeni na wystąpienie zaburzeń poznawczych w porównaniu do uczestników, którzy w ogóle jej nie pili.

 

Co więcej, osoby posiadające genetyczne predyspozycje do zachorowania na Alzheimera miały obniżone ryzyko aż o 86%. Główny autor badania, profesor Feng Lei zaznaczył, że rezultat można osiągnąć spożywając dowolny rodzaj herbaty (zieloną, czerną lub ulung).

Profesor Feng twierdzi, że herbata zawiera przeciwutleniacze oraz związki o właściwościach przeciwzapalnych, które pomagają chronić mózg przed demencją. Okazuje się zatem, że środek, który uchroni nas przed chorobami neuropoznawczymi jest w zasięgu naszej ręki.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj