Regularne spożywanie kakao jest dobre dla Twojego mózgu

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W ziarnach kakaowca znajdują się przeciwutleniacze, które nie tylko usprawniają pamięć i funkcje poznawcze, ale także, gdy są spożywane regularnie, zapobiegają pogorszeniu się stanu umysłowego w podeszłym wieku.

 

Zespół włoskich naukowców przeprowadził metaanalizę dostępnych badań, aby sprawdzić co dzieje się z mózgiem po zażywaniu kakao przez dłuższy okres czasu. Dowiedziono, że spożywanie kakao zwiększa przepływ krwi do kluczowych części mózgu, co poprawia pamięć roboczą, koncentrację uwagi, a nawet szybkość przetwarzania bodźców wizualnych.

 

Efekty dla młodych i zdrowych osób są subtelne, jednak regularne spożywanie kakao przez dłuższy okres czasu może mieć zbawienny wpływ na kondycję umysłową u osób starszych. Badania wskazują na potencjał kakao w ochronie funkcji poznawczych, a także układu sercowo-naczyniowego. Co więcej, spożycie kakao po nieprzespanej nocy może wyrównać jej negatywne następstwa i poprawić funkcje poznawcze.Autorzy badania sugerują, że dieta z zawartością kakao może chronić ludzką kondycję umysłową i przeciwdziałać różnym rodzajom zaburzeń koncentracji, niezależnie od tego czy jest to brak wystarczającej ilości snu, czy naturalne obniżenie się funkcji poznawczych w podeszłym wieku.

 

Oczywiście podkreśla się, że chociaż regularne spożycie kakao i czekolady może być korzystne dla funkcjonowania poznawczego, to oczywistym minusem takiej diety jest zbyt duża ilość cukru i mleka. Dlatego najbardziej zalecane jest spożywanie małych ilości gorzkiej czekolady.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Daniel1234

Zanim pobiegniecie do sklepu

Zanim pobiegniecie do sklepu po kakao, to się wstrzymajcię. Zwykłe kakao jest strasznie opryskiwane, hodowane przez dzieci w niewolniczych warunkach. Prawdziwe to tylko z certyfikatem Fair Trade, najlepiej żeby nie było w aluminium. Ktoś se może pomyśleć kakao to kakao otóż nie zapach prawdziwego kakao(z cert. Fair Trade) jest magiczny, nie do opisanie i spotkania w zwykłym kakao, to samo się tyczy innych rzeczy "egzotycznych" ponadto jak w zwykłym kakao dawałem 2 łyżeczki to w prawdziwym takiego dawało kopa że było ciężko.

0
0

Skomentuj