Rezygnowanie ze śniadań podnosi ryzyko wystąpienia zawału serca

Kategorie: 

www.sxc.hu

Jak można przeczytać w The Raw Story - wyniki ostatnich badań amerykańskich naukowców świadczą o tym, że ludzie, którzy jedzą śniadania, są mniej narażeni na ryzyko poważnych chorób i zgonów spowodowanych zawałem serca.

 

Za śniadanie lekarze i dietetycy uważają posiłek spożyty do dwóch godzin od chwili obudzenia. Jedząc śniadanie, dostarczamy ciału energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania i wprawiamy w ruch przemianę materii. Dotychczas udowodniono, że pozostawanie głodnym przez cały poranek, może prowadzić do otyłości, podwyższenia ciśnienia krwi, wwzrostu poziomu cholesterolu we krwi, a nawet do rozwoju cukrzycy.


W najnowszym badaniu, amerykańscy naukowcy wzięli pod lupę 27.000 osób w wieku 45-82 lata, badając ich styl życia i nawyki żywieniowe. Okazało się, że u tych, którzy deklarowali, że nie jedzą śniadań, ryzyko zachorowania na choroby serca było aż o 27% wyższe, w porównaniu do tych, którzy spożywali rano posiłek. Dodatkowo ci, którzy długo pozostawali na czczo, mieli większe skłonności do palenia papierosów i picia alkoholu. Do najbardziej zaskakujących należy jednak odkrycie, że wśród osób nie jedzących śniadań, więcej było osób niezamężnych i bezrobotnych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj