Rosyjscy naukowcy odkryli w jodle syberyjskiej „eliksir młodości”

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak donosi agencja RIA Novosti, rosyjscy naukowcy z Przedsiębiorstwa Badawczo-Produkcyjnego „Initium-Pharm” i Instytutu Biologii Molekularnej im. Engelhardta z Rosyjskiej Akademii Nauk, jako pierwsi na świecie ujawnili zdolność terpenów z jodły syberyjskiej do inicjowania autofagii w organizmie człowieka Ma to przyczyniać się do wydłużenia średniej długości życia.

Autofagia to proces pozbywania się „odpadów” żywej komórki, w którym niepotrzebne składniki, takie jak uszkodzone cząsteczki białek, organelle czy wirusy, zamieniane są w składniki odżywcze. W efekcie odtruwa się organizm człowieka. Jednak w większości komórek autofagia jest genetycznie wyłączona, a naturalny proces oczyszczania jest uśpiony. Naukowcy na całym świecie szukają sposobu na aktywację tego procesu, opracowując różne metody „włączania” autofagii w komórkach ludzkiego ciała.

 

Eksperymenty przeprowadzone przez autorów niniejszej pracy ustaliły, że terpeny jodły syberyjskiej mogą bardzo szybko i bezpiecznie wywołać autofagię w ludzkich komórkach. Można zatem powiedzieć, że odkryto substancję, która może się okazać "eliksirem młodości". 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Skomentuj