Rzadka choroba spowodowała całkowity zanik kości u 44-letniej kobiety

Kategorie: 

Źródło: BMJ Case Reports

Tajemnicza i niezwykle rzadka choroba spowodowała zanik kości ramienia u anonimowej kobiety. Przypadek ten był prawdziwym wyzwaniem dla lekarzy.

 

44-letnia kobieta, której nazwisko nie zostało ujawnione po raz pierwszy zauważyła, że ​​coś jest nie tak, kiedy zaczęła odczuwać nietypowy ból ręki. Badanie rentgenowskie początkowo ujawniło zmianę w jej kości ramiennej, co wskazywało na nowotwór, jednak wyniki biopsji były niejednoznaczne.

 

Dalsze badania również nie wyjaśniły co jest przyczyną bólu. Pojawiły się kolejne objawy – u kobiety zaczęły występować niewielkie guzy naczyń krwionośnych, a kości stały się kruche i łamliwe. Najbardziej niepokojącym objawem było to, że na każdym kolejnym zdjęciu rentgenowskim kości ręki zdawały się stopniowo zanikać.

W końcu lekarzom udało się zdiagnozować u niej chorobę Gorhama-Stouta, zwaną również „chorobą znikających kości”. To niezwykle rzadkie schorzenie wciąż pozostaje zagadką medyczną. Zdaniem ekspertów medycznych choroba ta jest tak rzadka, że w historii odnotowano jedynie 64 przypadki.

 

Dobrą wiadomością jest, że choroba najprawdopodobniej ograniczy się tylko do ramienia. Nie istnieje jednak żaden lek na tę chorobę, ani nie są znane przyczyny jej powstawania.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj