Siedem czynników, które trzymają cię z dala od snu

Kategorie: 

Google

Dobry sen jest ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Braku snu może powodować szereg problemów w Twoim życiu. Efekty mogą być związane ze zdrowiem fizycznym lub psychicznym, a nawet z wykonywaniem codziennych zadań. Wiele osób również stwierdzić, że z powodu tej choroby są mniej wydajni, bardziej zmęczeni i mają problemy z funkcjonowaniem na co dzień. Istnieją środki wspomagające spanie i mogą doprowadzić do uzyskania pełnej sprawności organizmu.
 
 
 
1. Głód przyczyną problemów z zaśnięciem
Jest to znany fakt, że jeśli pójdziesz spać głodny, to bardziej jesteś podatny na obudzenie się w środku nocy. To dlatego, że twój mózg mówi ci, że jesteś głodny. Inne objawy mogą obejmować burczenie lub bóle brzucha. Ten problem można łatwo rozwiązać poprzez przekąskę, która jest bogata w białko przed pójściem do łóżka.

 
2. Stres niedający spać w nocy
Badanie przeprowadzone przez American Psychological Association stwierdziło, że około 43% dorosłych Amerykanów ma problemy ze snem w nocy z powodu czynników związanych ze stresem. Wyniki wykazały również, że osoby te mniej snu, tym bardziej podkreślić, że są następnego dnia. Jest to coraz bardziej powszechny problem wśród dorosłych i młodych osób. Należy spróbować zwalczyć stres poprzez m.in.: prawidłowe odżywianie, aktywne spędzanie czasu, odpoczynek itp.

 
3. Bóle
Według Health.com, średnio 15% ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi z powodu przewlekłego bólu. Istnieje wiele bolesnych przyczyn braku snu. Badania wykazały, że najczęściej występują takie rodzaje bólu jak: bóle głowy, bóle związane z mięśniami szczęki i bóle pleców.

 
4. Zwierzęta w łóżku lub pokoju
Według badania przeprowadzonego przez Mayo Clinic, osoby, które umożliwiają zwierzętom spać w swoim łóżku, a nawet w tym samym pomieszczeniu, są bardziej podatne na zakłócenia snu. 41% uczestników stwierdziło, że zakłócenia snu powodują zwierzęta znajdujące się łóżku lub ogólnie w pomieszczeniu. Gdy chodzi o uzyskanie spokojnego snu, ważne jest, aby ograniczyć dostępną powierzchnię swojego zwierzaka podczas snu.

 
5. Kawa późną nocą
Chociaż wiele osób lubi wypić sobie kawę w nocy, to  badania wykazały, że może to być jedna z głównych przyczyn braku snu. Kawa zazwyczaj zawiera wysokie dawki kofeiny, substancji, które zapewnia nam wzrost czujności. Lepiej jest, aby przełączyć się na kawę bezkofeinową i spożywać płyny w postaci czystej wody tuż przed pójściem do łóżka.

6. Chrapanie
Chrapanie jest popularnym elementem, który może mieć wpływ na jakość snu. Chociaż istnieją różne przyczyny chrapania, to spanie z bliską osobą, która chrapie może być utrapieniem dla każdego.

7. Drzemka w ciągu dnia
Chociaż udowodniono, że krótkie drzemki w ciągu dnia mogą zapewnić  relaks i zwiększyć czujność psychiczną, to Mayo Clinic mówi, że istnieją też minusy drzemki. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do osób cierpiących na zaburzenia snu. Dla większości z nas niewielką wadą jest fakt, że można czuć się zdezorientowanym po wzięciu codziennej drzemki, ale dla osób cierpiących na brak snu, drzemka może faktycznie pogorszyć ich stan.

 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj