Skuteczne środki na potencje – sprawdź co tak na prawdę działa

Kategorie: 

Źródło: iStock

Środki na potencję cieszą się dosyć dużą popularnością wśród mężczyzn. Warto wiedzieć o tym, że szybki styl życia, a także stres, sprawiają, że u mężczyzn problemy z erekcją pojawiają się czasami nawet około 20 - 30 roku życia. Co działa na potencję i na jakie środki warto się zdecydować? Podpowiadamy.

Czym jest potencja?

Życie seksualne jest uznawane za jeden z ważnych obszarów funkcjonowania każdego człowieka, a dla wielu mężczyzn erekcja oraz „gotowość do działania" to istotne elementy samooceny oraz relacji z kobietami. Niestety zaburzenia erekcji wpływają negatywnie na postrzeganie samego siebie, a czasami także na kontakty z partnerką oraz na możliwości prokreacji. Potencja definiowana jest jako zdolność organizmu do czynności seksualnych, a więc sprawność seksualną, która u mężczyzn oznacza między innymi erekcję. Warto wiedzieć o tym, że problemy z potencją mogą pojawiać się zarówno w wieku nastoletnim (jednak wtedy zwykle mijają), a także w okresie między 20 - 30 rokiem życia (co jest związane ze stresem, niewłaściwym trybem życia) oraz znacznie później. Ryzyko wystąpienia zaburzeń z erekcją jest największe po 50 roku życia. 

Jakie środki na potencję wybrać?

W przypadku problemów z erekcją, najlepiej zdecydować się na tabletki, które poprawiają krążenie krwi i w ten sposób sprawiają, że rozmiary członka zwiększają się i możliwe jest zaspokojenie funkcji seksualnej. Tabletki takie można znaleźć na stronie Wapteka.pl

Warto wiedzieć o tym, że dostępne są zarówno środki bez recepty, na przykład Inventum, jak i na receptę. Te ostatnie można uzyskać dopiero po ówczesnym kontakcie z lekarzem. 

Czy środki na potencję są skuteczne?

Środki na potencję mogą, ale nie muszą, być skuteczne. Oznacza to, że takie tabletki nie pomogą w sytuacji, gdy u mężczyzny nie ma ochoty na seks. Impotencja może być bowiem spowodowana na przykład depresją, a nie problemami ze wzwodem. W takim przypadku konieczna jest wizyta u psychologa, a nie seksuologa i rozpoczęcie terapii. Środki na potencję pomogą więc w sytuacji, gdy do członka nie napływa wystarczająco dużo krwi. 

Czy tabletki na potencję są bezpieczne?

Środki na potencję kupowane w aptekach są bezpieczne i nie niosą ze sobą specjalnych skutków ubocznych. Zawsze należy jednak dokładnie przeczytać ulotkę i sprawdzić, czy dany środek nie wchodzi w interakcję z zażywanymi lekami. Nie należy kupować tabletek lub syropów na potencję na bazarze lub w nieznanych sklepach internetowych, ponieważ skład takich środków może być niezdrowy lub szkodliwy. 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj