Śmiertelnie chora dziewczynka wygrała prawo do kriogenicznego zamrożenia swojego ciała po śmierci

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

14-letnia dziewczynka zdobyła prawo do kriogenicznego zamrożenia swojego ciała po tym, jak nastąpi jej zgon. Rozpoznano u niej rzadką formę raka, a dziewczynka ma nadzieję, że w przyszłości będzie można przywrócić ją do życia i wyleczyć z choroby.

 

Sprawa początkowo została wniesiona do sądu z powodu braku porozumienia między rodzicami o tym, czy powinni respektować życzenie dziecka, które jest jeszcze zbyt młode, by podejmować samodzielnie decyzje. Podczas gdy matka była skłonna spełnić pragnienie córki, jej ojciec pozostawał przeciwny.

Przed śmiercią dziecka w ubiegłym miesiącu, sąd ocenił sytuację i orzekł wyrok na korzyść dziewczynki. Podczas prowadzenia sprawy dziewczynka była zbyt chora, by stawić się w sądzie, więc sędzia odwiedził ją w szpitalu, by dokonać oceny i lepszego zrozumienia jej prośby.

"Myślę, że bycie krio-zakonserwowaną daje mi szansę na wyleczenie i wybudzenie, nawet setki lat później. Nie chcę być pochowana pod ziemią. Chcę żyć i żyć dłużej, myślę, że w przyszłości mogą znaleźć lekarstwo na raka i sposób, by przywrócić mnie do życia. Chcę mieć tę szansę i to jest moje życzenie" – brzmiało oświadczenie dziecka. "Jest to przykład nowej sytuacji, w której nauka konfrontuje się z prawem" – Twierdzi sędzia Peter Jackson – "Żaden inny rodzic nie został nigdy postawiony w takiej sytuacji".

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj