Spacer korzystniejszy dla zdrowia niż bieganie

Kategorie: 

http://www.sxc.hu/

Z badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców wynika, że spacery na świeżym powietrzu są znacznie lepsze dla zdrowia człowieka, niż bieganie.

 


Z przeprowadzonych badań wynika, że - aby zapobiec cukrzycy i chorobom układu krążenia, nie trzeba biegać, wystarczy regularnie spacerować.


Naukowcy prowadzili badania na grupie 33 060 biegaczy i 15 045 zwolenników spacerowania. Okazało się, że równie korzystne dla organizmu jest bieganie na odległość 4,8km, jak i spacerowanie na odległość 6,9km. Jednak czas przebywania na świeżym powietrzu i - co za tym idzie - okres dotleniania organizmu znacznie się różnią. W przypadku biegu - 4,8km przebiegamy średnio w 38 minut, tymczasem 7km spacer zajmuje nam około 1 godzinę 15 minut. Dodatkowo, regularne bieganie znacznie obciąża stawy kolanowe i podnosi ryzyko odniesienia urazu. Dlatego biegając, bardzo ważne jest, by zwracać uwagę, po jakiej nawierzchni biegamy.


Z wyników badań wynika także, że spacer pomaga znacznie obniżyć poziom cholesterolu, normalizuje wysokie ciśnienie krwi i zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj