Spacerowanie z dzieckiem po całym mieście, to wielkie ryzyko

Kategorie: 

dreamstime.com

Z dzieckiem w pierwszych dniach i miesiącach jego życia należy postępować bardzo ostrożnie. Najlepiej jest, gdy kontakt z noworodkiem mają tylko członkowie najbliższej rodziny, najlepiej mama i tata

 

 

Spowodowane jest to tym, że dzieci są na początku bardzo podatne na wszelkie negatywne czynniki zewnętrzne, jak wirusy czy bakterie. Chwalenie się potomkiem dalszym krewnym i znajomym najlepiej odłożyć, aż dziecko ukończy pierwszy miesiąc życia. Jednak nawet starszych noworodków nie powinno się zabierać do dużych przestrzeni zamkniętych, z dużą ilością ludzi (transport publiczny, centra handlowe, ośrodki dla dzieci). Jeśli wykluczenie tych sytuacji nie jest możliwe, należy przynajmniej spróbować je zminimalizować.

Najkorzystniejsze dla małego dziecka są spacery na świeżym powietrzu (idealnie  - z dala od miasta, a przynajmniej wśród zieleni), co najmniej raz, a najlepiej 2 razy dziennie.  Najważniejsze, aby we wszystkim zachować umiar - dotyczy to również kwestii "nadmiernej" czystości i sterylności wokół małego dziecka. 

Oczywiste jest to, że dziecko będzie np. brać do buzi zabawkę, która spadła na podłogę (w pewnym wieku jest to nieuniknione). Wystarczy jedynie regularnie myć podłogę, na którą te zabawki spadną. Jeśli Wasz dom jest czysty  - ale nie sterylny, to nie należy się niepokoić. 

Należy jednak u dziecka wyrobić podstawowe nawyki higieniczne, jak mycie rąk przed jedzeniem, po powrocie z podwórka, po skorzystaniu z toalety, codzienna kąpiel i zmiana bielizny, mycie warzyw i owoców przed jedzeniem.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RW

Tak więc dzieci poczęte

Tak więc dzieci poczęte cesarskim cięciem potrzebują na budowę flory bakteryjnej podobnej to tych rodzących sie tradycyjnie od 3 miesięcy do nawet 3 lat .Gilia Enders "Historia Wewnętrzna Jelita-najbardziej fascynujący organ naszego ciała" str 178 Bardzo dobra książka 

0
0

Skomentuj