Sparaliżowany piłkarz chodzi z egzoszkieletem EksoNR

Kategorie: 

Źródło: Ekso Bionics (Youtube)

27-letni australijski piłkarz, sparaliżowany kontuzją na boisku, znów zaczął chodzić dzięki robotycznemu egzoszkieletowi, który pomaga mu w rehabilitacji.

 

Sean Greentree zderzył się z innym graczem podczas meczu w zeszłym roku, łamiąc trzy kręgi. Mężczyzna został sparaliżowany i stracił zdolność chodzenia. Jednak Greentree jest teraz pierwszą osobą w Australii, która użyła nowego robotycznego egzoszkieletu do przezwyciężenia paraliżu.

 

System EksoNR, opracowany przez Ekso Bionics, ma na celu regulację chodu i poprawę równowagi człowieka. Zrobotyzowane komponenty egzoszkieletu ułatwiają poruszanie nogami, a różne ustawienia pomagają fizjoterapeutom nauczyć pacjentów, jak stopniowo utrzymywać się przy jednoczesnej poprawie równowagi.

 

Ponadto system EksoNR dostarcza dane biometryczne i aktualizacje w czasie rzeczywistym personelowi ośrodka rehabilitacji. Pozwala to pracownikom służby zdrowia monitorować stan Greentree bez konieczności osobistej obecności, a także pomaga im zapewnić bardziej ukierunkowaną opiekę.

 

Robotyczny egzoszkielet pomaga ludziom radzić sobie nie tylko z urazami pleców. Na przykład może pomóc pacjentom wyzdrowieć po udarze lub radzić sobie z objawami chorób neurologicznych, takich jak choroba Parkinsona.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Skomentuj