Sposoby chirurgów na nowy, większy biust

Kategorie: 

Źródło: internet

Dla wielu kobiet wygląd i rozmiar biustu jest źródłem kompleksów i niezadowolenia. To sprawia, że coraz większą popularnością cieszą się chirurgiczne metody powiększania piersi. Obecnie zabiegi powiększania biustu są bardzo nowoczesne i bezpieczne. Mimo to cały czas przed wykonaniem operacji wiele z nasi powstrzymuje nie tyle jej koszt, co obawa co do możliwych powikłań. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze stosowane obecnie metody powiększania biustu, omawiamy przebieg zabiegów, przeciwwskazania oraz ich wady i zalety.

 

Jak wygląda zabieg powiększenia biustu? Metody

Tradycyjnie powiększanie biustu kojarzy nam się przede wszystkim ze wszczepieniem silikonowych implantów. Jest to najbardziej znana metoda powiększania piersi, lecz nie jedyna. Obecnie coraz większą popularnością cieszą się również mniej inwazyjne zabiegi wypełnienia biustu własną tkanką tłuszczową pobraną podczas liposukcji lub specjalnym preparatem. Poszczególne sposoby różnią się pod względem możliwych do uzyskania rezultatów oraz rekonwalescencji.

Wszczepienie silikonowych implantów

Najczęściej spotykaną metodą powiększania biustu jest wszczepienie silikonowych implantów. To metoda, która pozwala na osiągnięcie spektakularnych rezultatów. Można w ten sposób powiększyć piersi nawet o kilka rozmiarów. Warto jednak zachować rozsądek. Jeżeli przesadzimy i wybierzemy zbyt duże implanty w stosunku do naszej sylwetki, efekt nie będzie wyglądał naturalnie, ponadto możemy zbyt mocno obciążyć kręgosłup. Doświadczony chirurg powinien nam doradzić o ile możemy powiększyć piersi, by było to dla nas bezpieczne i zdrowe.

Wszczepienie silikonowych implantów odbywa się podczas zabiegu przeprowadzonego w znieczuleniu ogólnym. Operacja trwa około dwóch godzin, pobyt w szpitalu około 2-3 dni. Po zabiegu zostaje niewielka blizna. W wielu przypadkach jest ona tak umieszczona, że praktycznie jej nie widać. Należy jednak o nią dbać po zabiegu i przestrzegać zaleceń lekarza w tym zakresie, aby poprawić jej wygląd.
Na implanty otrzymujemy zwykle dożywotnią gwarancję.

Powiększanie piersi specjalnym preparatem np. żelem Macrolane

Alternatywą dla klasycznych operacji powiększenia biustu przy pomocy silikonowych implantów może być zabieg wykonany specjalnym preparatem - np. żelem Macrolane. Jest to metoda o wiele mniej inwazyjna. W ten sposób nie da się osiągnąć tak imponujących rezultatów jak przy wszczepieniu implantów, jednak możliwe jest powiększenie biustu o 1-2 rozmiary oraz jego modelowanie i poprawa kształtu. Ten zabieg jest bardzo często wybierany przez pacjentki, które wcale nie oczekują spektakularnego powiększenia, lecz delikatną poprawę wyglądu i naturalny efekt.

Zabieg przy pomocy specjalnego preparatu to również dobra opcja dla wszystkich tych kobiet, które nie chcą przechodzić przez typowy zabieg i bolesną rekonwalescencję. Zabieg żelem Macrolane polega jedynie na wykonaniu niewielkiego nakłucia i wprowadzenia preparatu. Nie musimy się obawiać, że zostanie nam po nim brzydka blizna. Niestety, po paru lat żel wchłania się, dlatego też, jeżeli chcemy, by efekty były trwałe, trzeba go powtórzyć.

Powiększanie biustu przy pomocy własnego tłuszczu pobranego w czasie liposukcji

Alternatywą dla sztucznego preparatu może być powiększanie biustu przy pomocy własnego tłuszczu pobranego w czasie liposukcji. Można wykorzystać tłuszcz, który znajduje się w miejscach, które chcielibyśmy odchudzić. Taki zabieg składa się z dwóch etapów: odsysania tłuszczu i przeszczepienia w wybrane miejsce. Całość trwa 2-5 godzin. Jest to zabieg nieinwazyjny, konieczne jest wykonanie jedynie niewielkich nakłuć. Dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że w organizm nie wprowadzamy obcych substancji.

Powiększanie biustu - przeciwwskazania

Do najbardziej typowych przeciwwskazań należą jakiekolwiek zmiany w piersiach, podwyższone ryzyko wystąpienia nowotworu (np. ze względu na obciążenia rodzinne) oraz zmiany i choroby skórne. Zabiegu nie wykonuje się w ciąży oraz w okresie laktacji. Doraźnym przeciwwskazaniem jest wystąpienie jakiejkolwiek infekcji. Chirurg może odmówić wykonania operacji także ze względu na choroby psychiczne.

Dlaczego warto zdecydować się na powiększenie biustu?

Przede wszystkim, dzięki zabiegowi można znacząco poprawić swój wygląd. Posiadanie dużego, pełnego biustu sprawia, że czujemy się bardziej atrakcyjne i seksowne. Ubrania lepiej na nas leżą i wzrasta nasza pewność siebie, także w sytuacjach intymnych. Naturalny biust, chociaż duży, może pozostawiać wiele do życzenia pod względem kształtu czy jędrności. Przy pomocy skalpela można wyeliminować także te problemy. Z tego powodu biust po zabiegu może wyglądać nawet lepiej niż naturalny, duży.

Wady chirurgicznego powiększania biustu

Do wad chirurgicznego powiększania biustu należy przede wszystkim konieczność przejścia zabiegu. Chociaż wykonywany u dobrego chirurga powinien być bezpieczny, niewielkie ryzyko powikłań zawsze istnieje. Jeżeli wybierzemy zbyt duży implant, piersi nie będą wyglądać naturalnie. Ponadto wadą zabiegu jest jego koszt.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj