Spożywanie jagód kamczackich działa przeciwstarzeniowo

Image

Źródło: youtube.com

Wysoka zawartość kilku witamin i pierwiastków śladowych sprawia, że wiciokrzew siny jest jedną z najważniejszych jagód poprawiających odporność. Roślina może być również uważana za rekordzistę pod względem ilości przeciwutleniaczy.

 

Ta ostatnia okoliczność pomaga spowolnić starzenie się organizmu, jednocześnie korzystnie wpływając na stan mózgu, serca, wątroby i naczyń krwionośnych.

 

Wiciokrzew ma jeszcze jedną cechę dzięki swoim mikroelementom. Witamina K zawarta w wiciokrzewu w dziennej dawce zapewnia maksymalne przyswajanie wapnia. Kolejnym ważnym punktem jest obecność potasu i magnezu w wiciokrzewach. Połączenie tych dwóch mikroelementów zapewnia dobrą rytmiczną pracę serca.

 

Korzyści z wiciokrzewu niebieskiego odnotowuje się również w walce z bakteriami powodującymi zatrucie krwi, zapalenie otrzewnej i szereg innych chorób zakaźnych. Jagodę jest najlepiej zamrozić. Pozwala to zachować jej korzystne właściwości na maksymalnym poziomie.

 

Wiciokrzew siny nie znosi jednak zbyt dobrze gotowania, więc przy robieniu dżemu lepiej nie doprowadzać go do ekstremalnych temperatur.

 

Nie ma przeciwwskazań do przyjmowania wiciokrzewu, z wyjątkiem uczulenia na witaminy z grupy B. Zaleca się spożywanie tej jagody nie więcej niż 100 gramów dziennie.

 

W międzyczasie dietetycy wymieniają alternatywne i zdrowe sposoby przygotowania jagód na zimę. Najczęstszym z nich jest gromadzenie dżemu. Można go jednak jeść bez szkody dla organizmu nie częściej niż raz w tygodniu.

 

Ocena: