Spożywanie jednego jajka dziennie pozytywnie wpływa na wzrost dzieci

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Najnowsze badania dowiodły, że spożycie jednego jajka dziennie u dzieci ma znakomity wpływ szczególnie na ich wzrost. Niedożywienie dzieci jest dalej głównym problemem w biednych krajach, a bardzo ważne jest, by dostarczać organizmowi najpotrzebniejszych składników, których jajka mają multum. 

 

Amerykańscy naukowcy podawali do spożycia ekwadorskim maluchom, które miały od sześciu do dziewięciu miesięcy, jedno jajko dziennie przez sześć miesięcy i porównali wyniki badań z grupą dzieci, które nie jadły jajek. Zauważono, że w gronie małych dzieci jedzących przynajmniej jedno jajko dziennie aż o 47% spadło ryzyko zahamowania wzrostu, co często spowodowane jest niedożywieniem. Zanotowano także, że jedzenie jajek zapobiega niedowadze aż w 74%.

"Jajka to źródło witaminy A, D i B, jodyny, selenu oraz fosforu - te wszystkie składniki odżywcze są niezbędne dla dorastania i zdrowia dzieci, jajka więc mogą mieć wielki udział w prawidłowym odżywianiu" – mówi Bridget Benelam z The British Nutrition Foundation. 

Małe dzieci potrzebują dobrze i sporo się odżywiać, ale ich żołądki są bardzo małe i nie potrafią pomieścić dużo jedzenia. Jajka świetnie odżywiają, a ponadto dostrzeżono także, że dzieci wykazują wysoką tendencję do jedzenia ich bardzo często i chętnie, ponieważ im smakują. 

"Byliśmy zaskoczeni tym, jak jedzenie jajek potrafiło być efektywne. Jajką są pokarmem kompletnym, bezpiecznie opakowanym i zapewne bardziej dostępne w ubogich populacjach niż inne uzupełniające pożywienie" – oznajmia Lora Iannotti, kierownik badań

z Washington University w St Luis. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj