Sprawność seksualna mężczyzn może zależeć od codziennego spożywania orzechów

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Przeprowadzono badanie kliniczne, w którym mężczyźni stosowali specyficzną dietę mającą poprawić jakość ich życia seksualnego. W ciągu 14 tygodni połowa uczestników badania spożywała 60 g orzechów dziennie. Jakie rezultaty odnotowano?

83 zdrowych mężczyzn w wieku od 18 do 35 lat, którzy zgłosili się do wzięcia udziału w badaniu wpływu diety na pożycie seksualne, podzielono na dwie grupy. Nieco mniej niż połowa uczestników żywiła się zwyczajną dietą „w stylu zachodnim”, a pozostałe 43 osoby jadły dokładnie to samo, tylko że z codziennym dodatkiem 60 g orzechów – głównie migdałów, orzechów laskowych oraz orzechów włoskich.

 

Odkryto, że nawet tak zwyczajna modyfikacja w zwykłej, wcale nie szczególnie zdrowej diecie, może znacznie poprawić sprawność seksualną mężczyzn. Do weryfikacji efektów wykorzystano relacje uczestników oraz biomarkery w pobranych próbkach krwi. Ustalono, że mężczyźni regularnie spożywający orzechy odczuwali większy popęd seksualny, łatwiej również osiągali stan erekcji.

Erekcja jest wywoływana przez złożoną interakcję pomiędzy komórkami nerwowymi a naczyniami krwionośnymi. Proces ten wymaga obecności tlenku azotu – związku, który naturalnie zwiększa objętość tkanki mięśniowej i rozszerza naczynia krwionośne. Tak się składa, że we wszelkiego rodzaju orzechach znajduje się arginina, czyli związek chemiczny z grupy aminokwasów, który jest prekursorem tlenku azotu.  

 

Naukowcy odpowiedzialni za przeprowadzone badania są zdania, że pozyskane przez nich wyniki stanowią pierwszy rzetelny dowód na to, że regularne spożywanie orzechów może być korzystne dla męskiej sprawności seksualnej. Co ciekawe, rok wcześniej udowodniono, że codzienne jedzenie orzechów wyraźnie poprawia jakość nasienia.

Niezdrowy styl życia oraz uboga w składniki odżywcze dieta mogą zwiększać ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji. Stanowią one coraz powszechniejszy problem u mężczyzn, którzy palą wyroby tytoniowe, prowadzą siedzący tryb życia, nadużywają alkoholu lub po prostu żyją w stresie. Być może warto więc przekonać się do codziennej, profilaktycznej przekąski w postaci orzechów.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj