Średnia długość życia w 2030 roku będzie wynosić 90 lat

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badanie opublikowane w czasopiśmie The Lancet zawiadamia o przewidywaniu przez naukowców, że dla osób urodzonych w 2030 roku średnia długość życia może wynosić nawet 90 lat.

 

„Wielokrotnie słyszymy, że wydłużanie się ludzkiej żywotności dobiegło końca” – powiedział profesor Majid Ezzati z Imperial College w Londynie – „Wielu ludzi wierzy, że dożycie wieku 90 lat to górna granica długości życia, ale badania sugerują, że wkrótce ludzie zaczną ją częściej przekraczać”.

 

Długość życia oceniano na podstawie 23 lat w 35 rozwiniętych krajach, począwszy od tych z wysokimi dochodami, jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Japonia oraz Niemcy, po te rozwijające się, jak Polska, Meksyk, Chile i Rumunia. Narody zostały wybrane na podstawie dostępności szczegółowych danych demograficznych.

 

Dalsze wydłużanie się życia ma być spowodowane dobrym odżywianiem w dzieciństwie, niskim odsetkiem palaczy, dostępem do opieki zdrowotnej, a także pogłębianiem przez kraj wiedzy medycznej. Naukowcy przewidują za to, że w krajach o wysokich dochodach, jak Stany Zjednoczone, będzie niższy próg wiekowy, między innymi ze względu na wskaźnik otyłości.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj