Stomatolodzy nie zalecają jedzenia zbyt dużej ilości owoców

Kategorie: 

dreamstime.com

Wyniki badań przeprowadzonych przez 458 stomatologów, higienistek i innych specjalistów w dziedzinie stomatologii pokazały, że owoce są niebezpieczne dla zdrowia zębów. Czterech na pięciu ekspertów ostrzega, że ​​owocowe przekąski przyczyniają się do próchnicy zębów, rozrostu płytki nazębnej i do erozji szkliwa. 

 


Jak podaje Prothom Alo, naukowcy uważają, że jabłka są tak samo szkodliwe dla zębów i dziąseł, jak herbatniki, czy czekolada. Dotychczasowe badania prowadzone w Instytucie Stomatologii w King College London pokazały, że negatywny wpływ owoce na zdrowie zębów może być porównywalny do wpływu napojów gazowanych.


Robin Seymour z Uniwersytetu w Newcastle powiedział, że badanie przeprowadzone w 2009 roku udowodniły, że 23% dorosłych myje zęby raz dziennie. Dodatkowo, pomimo rosnącej popularności szczoteczek elektrycznych, wielu ludzi, pomimo czyszczenia zębów dwa razy dziennie, wciąż miało widoczne osady płytki nazębnej. To znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób zębów i dziąseł.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika elka

Moim zdaniem szczoteczka

Moim zdaniem szczoteczka soniczna radzi sobie o wiele lepiej od zwyczajnej elektrycznej.

0
0
Portret użytkownika Zdrowym bądź

Ja za to nie polecam

Ja za to nie polecam większości stomatologów, bo z nimi współpracuję i wiem ile są warci. Jedzcie owoce i nie oddawajcie się w ręce byle partacza.łoneczka i ciepełka wszystkich życzę, nawet tym nie wybranym

0
0
Portret użytkownika Alek

Ludzie dziś mają słabe zęby i

Ludzie dziś mają słabe zęby i wszystko co trochę kwaśne je trawi. Z owocami nie moża przesadzać a jak ktoś woli nie gryźć to niech zblenduje i wypije powstały tak pyszny koktail.

0
0
Portret użytkownika Matka Natura

Do wiadomości stomatologów:

Do wiadomości stomatologów: frutarianie mają piękne, zdrowe zęby. Nadużywanie kwasowych wytrawiaczy przed założeniem plomby powoduje za to nadwrażliwość zębów, trwale uszkadza szkliwo. Największe spustoszenie w jamie ustnej powoduje syrop glukozowo-fruktozowy. Jest obecny na zębach przez 2-3 dni, pomimo mycia. Doskonała pożywka wszelakich dla bakterii

0
0

Skomentuj